LA VIE EST BELLE

9 listopada 2013Życie jest jak fotografia, zmienia się w zależności od ujęcia, światła, miejsca czy fotografa.
W życiu każdego z nas są takie momenty, które sprawiają, że nabiera ono sensu, wartości i znaczenia. Chwile, które sprawiają, że myślimy – TAK, życie jest piękne!
Magiczne momenty przytrafiają się nam każdego dnia, tylko tak rzadko je dostrzegamy, goniąc za karierą, pieniędzmi, obowiązkami czyli szarą rzeczywistością, a ich piękno ucieka. Ten moment to jakieś wydarzenie, a czasem jedynie ulotna chwila zamknięta w czyimś uśmiechu, oczach, geście. Czasem to dobra książka, świetny film, buziak posłany w przelocie czy wybuch śmiechu, który doprowadza do łez. Wszystko to jest takie proste, a jednak tak trudne do zauważenia. Właśnie o takich momentach, chciałabym pisać, bo dzięki tym chwilom budzimy się z uśmiechem na ustach i jesteśmy gotowi poznawać każdy nowy dzień.
Nasze społeczeństwo ma straszną wadę: wciąż narzekamy, marudzimy niczym wieczne niezadowoleni malkontenci, szukający dziury w całym. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile przez to z życia tracimy. Chcę obalić ten stereotyp. Pokazać, że życie naprawdę jest piękne, wystarczy dostrzegać w nim więcej radości. Wystarczy nauczyć się czerpać z życia więcej.
Czas więc zwolnić, czas się zrelaksować i czerpiąc zadowolenie z wolnej chwili zastanowić się nad małymi przyjemnościami życia. Nie miej wyrzutów sumienia, że siedzisz i czytasz Bloga. To chwila dla ciebie, która jest również oznaką szczęścia.
Save your magic moments.
Enjoy,
M.Zobacz także

3 komentarze