Mikołajki, Mikołajki!

6 grudnia 2014


Hurraaaa! Mikołaj był! Jak co roku, prezenty zostawił nam w butach (mimo iż pierwszy raz w życiu butów nie napastowałam - padłam wczoraj jak kawka)! I tak oto Majcia po raz pierwszy miała styczność z Mikołajem. No fakt, że Mikołaja nie zobaczyła, ale w bucikach znalazła czapeczkę Świętego w mikroskopijnym rozmiarze, śliniaczek wigilijny, przytulankę i kaczuszki do kąpieli, a mamusia wytłumaczyła o co kaman. Powiem Wam, że na buzi mojego dziecka malował się piękny uśmiech na widok nowych zabaweczek.

Nie wiem Mikołaju, jak to zrobiłeś, że udało Ci się nie postrzeżenie załadować prezenty w buty. Wszak Maja budzi się o różnych, przedziwnych porach. Zwłaszcza dziś. Wyjątkowo nie było karmienia o 22, a o 1. A już od 4 Maja nie spała w ogóle. Żadne tulenie, smoku, noszenie, śpiewanie, nucenie, głaskanie po główce, mizianie czy cycuś jej nie przekonały. Może czatowała na Mikołaja? Może niepotrzebnie wczoraj jej mówiłam, że w nocy wpadnie do nas dziadek. Nie nasz, a taki wyjątkowy. Dziadek wszystkich dzieci świata, który zamiast sam przyjmować prezenty i życzenia  we własne imieniny, woli podarować coś wszystkim grzecznym dzieciom, które wyczyszczą i przygotują buty dzień wcześniej. Chyba wzięła sobie do serca i postanowiła poznać Mikołaja. Tak to sobie tłumaczę i o kawie marzę. 
Dobrze, że dziś Mikołajki, a Mikołaj przekupił mnie wymarzonym prezentem :) co wprawia mnie w lepszy nastrój mimo niespania :)
A Wy co znaleźliście dziś w butach? A może pod poduszką? A może byliście niegrzeczni?
 M.

Zobacz także

4 komentarze

 1. Uwielbiam mikolajki! A Henio tez dostal czapke Mikolaja :) Do skarpety, bo... Bo nie dorobil sie w swoim dwumiesiecznym zyciu zadnych butow! ;)
  Ciekawi mnie, co dostalas :) Ja - Christmas Buble <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heheheh, Henio niebawem dostanie Henia. Jutro idę na pocztę i możecie się spodziewać mikołajki :) Dostałam biblię Photoshopa :) Wreszcie zacznę się uczyć :) Maja buty dostała :) a pierwsze były od chrztu :) jak miała 3 m-ce :)
   Pozdrawiamy ciepluchno!

   Usuń