Our first family tradition

21 grudnia 2014

To, co najbardziej lubię w Świętach to tradycja. Wychowano mnie w szacunku do niej. Dzięki tradycjom czuję się bezpieczne. Czuję przynależność. Tworzą się wspomnienia. Tradycji świątecznych mamy wiele: choinka, prezenty, 12 potraw, dodatkowa zastawa dla wędrowca... Cudownie jednak jest tworzyć te własne. Niepowtarzalne. Tylko dla Nas, dla naszej rodziny. Na jesień życia możemy wówczas opowiadać, że u nas na Święta, to...

W zeszłym roku poprosiłam męską część rodziny o założenie koszul na Wigilię. Wiadomo, ciężarnej się nie odmawia toteż wszyscy grzecznie wypełnili moją prośbę. Pod choinką natomiast znaleźli czerwone krawaty wigilijne Rudolfem :) Mam nadzieję, że będą je co roku zakładać :) 

W tym roku postanowiliśmy z Gazelą zapoczątkować coś tylko dla naszej trójeczki. Postanowiliśmy na Święta wysyłać kartki świąteczne z Nami :) Nie jest to nic odkrywczego. To zwyczaj zaczerpnięty ze Stanów, ale mnie się bardzo spodobał. Toteż w tym roku już w listopadzie ubraliśmy się świątecznie i cyknęliśmy familijną fotkę :) Oczywiście selfie :) Nasza zaprzyjaźniona fotograf zrobiła resztę i tak oto do najbliższych zostały rozesłane piękne personalizowane kartki. Wszyscy wydają się być zachwyceni :) W końcu taka kartka daje złudzenie, że życzenia składamy osobiście. To wręcz prezent sam w sobie, bo zadaliśmy sobie nieco trudu, by je stworzyć. Jedna dodatkowa zamówiona dla Nas, na pamiątkę, do rodzinnego albumu :)

Jak Wam się podoba taki pomysł?

M.

Zobacz także

8 komentarze

 1. Bardzo mi się podoba :) My rozesłaliśmy zdjęcia synka przebranego za Mikołaja. Rodzinka się ucieszyła, bo wielu jej członków jeszcze nie miało okazji zobaczyć naszego 2-miesięczniaka. To pani fotograf ubrała Wasze rodzinne zdjęcie w taką ładną postać kartkową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Tak, to pani fotograf :) Niestety ja nie mam jeszcze takich umiejętności :( Mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię je już sama :)

   Oj super pomysł :) To musi być najsłodszy Mikołajek na świecie :) No i jak zwykłe kartki mają dorównać takim? Nie ma mowy. U nas na lodówce już wisi zdjęcia dzieciaków mojej psiapsióły - cudna parka (2 -letni chłopczyk i zaledwie 4 miesięczna Laleczka)

   Życzę wspaniałych Świąt!

   Usuń
 2. Wooow!! Pomysł i kartka super!! Aż sama bym chciała taką zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :))) Dziękujemy :))) Zawsze mi się marzyły takie kartki, pomysł narodził się jeszcze zanim poznałam męża :)

   Dziękuję za miły komentarz i odwiedziny :) Zapraszam częściej :)

   Usuń
 3. Genialny, oryginalny pomysł! Wszyscy napewno będą zachwyceni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co po kolei piszą, że są :) Więc chyba tak :) Ale wydaje mi się, że i tak najwięcej radości sprawiło to właśnie mnie :))))

   Całuję :*****

   Usuń
 4. Pomysł podoba mi sie bardzo, w końcu coś co jest naturalne, szczere, wysłane z chęcią a nie odbębnieniem :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to właśnie nam chodziło :) Pozdrawiam świątecznie <3 i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń