Sposób na bezpieczny i wygodny kącik do zabawy - czyli piankowa mata Playspot firmy Skip Hop

17 sierpnia 2015

duża mata piankowa skip hop

Odkąd byłam dzieckiem czasy bardzo się zmieniły. Podczas, gdy moi rodzice z trudem znajdowali dla mnie ciuchy czy zabawki, mnie wybór wręcz przytłacza. Jest tego zdecydowanie za dużo, a Maję tak naprawdę mało co interesuje. Poza Heniem, który jest  nieodłącznym kompanem naszego dziecka, nic jeszcze nie przyciągnęło ją na dłużej niż kilka tygodni. Najlepszą zabawką zawsze będzie garnek, miska i łopatka, bransoletka mamy czy chociażby pilot od telewizora. Dlatego zawsze pytam się znajomych, czym bawią się ich dzieci. To co przydało się innym mamom z wielkim prawdopodobieństwem przyda się również mnie. Zauważyłam jednak, że od zabawek zdecydowanie lepszym zakupem są akcesoria. Tych też mamy pod dostatkiem. Warto zatem zakupy robić z głową i zastanowić się, w jaki sposób dana rzecz ułatwi nam życie. Czy faktycznie jest nam potrzebna, czy jest funkcjonalna, ma jak długo się przyda i gdzie mogę kupić ją najtaniej.

Odkąd mamy dziecko zakupy internetowe robimy częściej niż tradycyjne. Przez internet kupiliśmy wózek, łóżeczko, ciuszki, zabawki, pieluszki, a nawet kosmetyki. Tak też szukałam maty piankowej dla Majci, którą najpierw wypatrzyłam u koleżanki. W pokoju mamy panele, a dziecko prędzej czy później przenosi się na podłogę. Warto więc by miało swój ciepły kąt. A nasz kąt jest całkiem spory, bo nie mamy stołu, więc 1/4 pokoju należy do Mai.
Mata Playspot firmy Skip Hop wydawała nam się idealna. Tylko cena odstraszała, mimo iż wynalazłam w internecie najtańszą z możliwych opcji. Tak więc, gdy koledzy i koleżanki z pracy postanowili nas odwiedzić i poprosili o wskazanie prezentu nie zastanawiałam się ani chwili, co będzie dla nas najbardziej upragnione. Ta mata nie tylko jest bezpieczna i ciekawie wygląda, ale też jest duża. Zestaw składa się z 20 puzzli o wymiarach 36 cm x 36 cm oraz elementów łączących. Po złożeniu mierzy 144 x 180 x 1,2 cm. Gdy Majcia była mała, bez obaw że zmarznie, kładłam ją na macie. Gdy podrosła i zaczęła wstawiać nie martwiłam się, że upadnie na twarde podłoże, bowiem pianka jest miękka i amortyzuje upadek. Dziś ma tam prawdziwy plac zabaw, z pudłem zabawek, a ja jestem spokojna, bo znalazłam sposób na bezpieczny i wygodny kącik do zabawy dla mojego szkraba.
 
Mata Playspot jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia dzieci. Nie zawiera bisfenolu A (BPA), ftalanów, PVC ani formamidu no i możecie układać ją w dowolny kształt, konfigurując wzór wedle własnego gustu oraz charakteru waszego wystroju wnętrz. Ja jestem zachwycona i polecam każdemu, kto w domu ma zimną i mało przyjazną dla dziecka podłogę. Maleństwo się na tym nie poślizgnie, ma ciepło w pupkę, a jak się przewróci z pewnością upadek nie będzie bolesny. To jedno z nielicznych rzeczy, które okazało się naprawdę przydatne i użyteczne.
Tak więc bardzo dziękujemy i pozdrawiamy wujków i ciocie. Cudny prezent. Wykorzystujemy go do granic możliwości.
Jestem bardzo ciekawa, czy macie swoje ukochane akcesoria, które przydają się Wam w pielęgnacji i wychowywaniu dziecka? Czy jest coś, co waszym zdaniem powinno się znaleźć w domu każdego rodzica? Co byście poleciły z czystym sumieniem innym mamom? Bez czego nie wyobrażacie sobie codziennej rytyny?
 
 

Zobacz także

0 komentarze