Wyzwanie blogowe - Tydzień z Save the Magic Moments - #2

18 listopada 2015

Tydzień z Save the Magic Moments

Przygotowałam dla Was nowe wyzwanie facebookowo - blogowe. Zaczynamy od poniedziałku, ale już dziś chciałam Was zaznajomić z tematami, abyście mieli czas na przemyślenia. Ostatnio tematyka przypadła Wam do gustu, więc mam nadzieję, że i tym razem się uśmiechniecie i zabierzecie do pracy. Dziś na celowniku mam nie tyle rozwój waszego bloga, co Wasz osobisty. Tak, tak. Staram się bardzo, by moje wyzwania miały w przekazie głębszą treść, dlatego chciałabym, abyście ze mną przyjrzeli się Waszemu życiu...
 

SLOW DOWN 

WITH SAVE THE MAGIC MOMENTS

To nasze hasło tygodnia. W codziennym pędzie łatwo przestać dostrzegać to, co w życiu najważniejsze. Co nadaje mu sensu, a co dodaje smaku i kolorów. Kiedy ostatni raz zachwycaliście się tym, co mijaliście w drodze do pracy? Kiedy tak po prostu leżeliście na trawie, patrząc jak chmury suną po niebie? W jaki sposób się odżywiacie? Jak często myślicie o sobie? Swoich potrzebach? Jakie są wasze relacje z bliskimi? Czy potraficie prawdziwie smakować życie? Delektować się nim? Mam nadzieję, że już niebawem się o tym przekonamy. Okres przedświąteczny to idealny czas na zatrzymanie się i powiedzenie świątecznej gorączce "NIE - zrobię to w swoim tempie".
 
Czas trwania: 7 dni (od 23 do 29 listopada 2015 r.) Piszemy tylko przez 3 dni - poniedziałek, środę i piątek. W pozostałe dni przenosimy się na FACEBOOK, gdzie będą na was czekały małe niespodzianki
Miejsce: Twój blog + wklejanie linków na moim blogu + aktywność na Facebooku
Uczestnicy: W wyzwaniu udział może wziąć każdy. Zarówno bloger, jak i każdy czytelnik, który ma ochotę na czynną aktywność na blogu oraz na facebooku. 
Czego potrzebujesz? Komputera, pozytywnego nastawienia oraz czasu. W tym wyzwaniu chciałabym, żebyście się zaprzyjaźnili z czasem.

TEMATY

 • PONIEDZIAŁEK - wpis na blogu  - "SLOW LIFE" - styl życia czy moda? co to jest? czym jest dla Ciebie? czy warto się nad tym zatrzymać na dłużej? czy warto zmienić tempo? Pełna dowolność - temat rzeka - możecie opisać rozważania na temat tempa waszego życia, na temat uważności, konieczności zwolnienia w dzisiejszych szalonych, zabieganych czasach. Slow life zahacza o tak wiele aspektów naszego życia, jak sposób spędzania wolnego czasu, organizacji czasu pracy, dietę, relacje z bliskimi, wychowywanie dzieci, zakupy, modę, wakacje a nawet seks - zastanów się o czym chcesz napisać.
 • WTOREK - facebook -  Najczęściej śpieszę się, bo...  - dokończ zdanie lub wlej zdjęcie.
 • ŚRODA - wpis na blogu - "Moja ulubiona część dnia" - opisz część dnia, czynność lub rzecz, która jest twoją ulubioną, sprawia że czujesz, że żyjesz, jesteś szczęśliwy, uśmiechasz się, dostajesz energii do pozytywnego działania. Napisz o swojej codzienności albo o tym, co chciałbyś, aby się nią stało - zgodnie z ideą SLOW LIFE.
 • CZWARTEK - facebook - Życie w pośpiechu... - dokończ zdanie lub wlej zdjęcie.
 • PIĄTEK - wpis na blogu - Mój sposób/sposoby na wprowadzenie slow LIFE/FOOD/FASHION/PARENTING/SEX/GARDEN/TRAVEL... - i znów temat rzeka. Macie do wyboru, albo opisać jeden sposób na to, by wprowadzić w wasze życie którąś z idei powolnościowych, albo zahaczyć o każdą z nich i napisać, w jaki sposób powolnymi kroczkami Wy to robicie. Nie musi być ich dziesięć. Mogą być 3, 5, 100. Jak Wam w duszy gra.
 • SOBOTA - facebook - wklej swoją złotą myśl, afirmację, która dodaje Ci skrzydeł, gdy zapominasz, jak się lata. Cytat, który Cię motywuje, inspiruje lub koi twoje zszargane nerwy. Jedno zdanie, kilka słów, które stały się Twoim źródłem zmian na lepsze. A sam zwolnij tempo. Idź na zakupy na lokalny rynek, nie do marketu. Ugotuj coś - najlepiej wspólnie. Zaplanuj uroczysty, wspólny obiad. Po prostu spędź czas bez pośpiechu, z bliskimi, dbając o wasze wzajemne relacje. Wieczorem możecie zagrać w kalambury, albo planszówkę czy scrabble. Zróbcie coś innego niż oglądanie TV.
 • NIEDZIELA - facebook - LAZY SUNDAY! - wklej banerek (do pobrania u mnie na FB) i delektuj się swoim życiem. Nie patrz na zegarek. Zostaw telefon w domu, albo chociaż odpal OFF LINE. A wieczorem zrób listę rzeczy, które możesz robić inaczej, wolniej, bez pośpiechu, stresu, bez poganiania. Napisz, co Cię drażni - a obok napisz, jaką możesz zastosować alternatywę. Zrób listę, dzięki której zaczniesz sprawować kontrolę nad rytmem własnego dnia.

SZCZEGÓŁY

 1. Wyzwanie trwa tydzień, z czego 3 dni publikujesz posty na blogu, 4 na FB. Przez weekend przełączamy się na wykorzystanie teorii w praktyce.
 2. Nie musisz brać udziału we wszystkich elementach wyzwania. Możesz pisać np. same posty, udzielać się tylko facebook, napisać tylko raz, bądź jako czytelnik przyłączyć się do dyskusji pod wpisem. To nie ma znaczenia, w jakim zakresie jesteś. Ważne że jesteś!
 3. Wstaw baner wyzwaniowy na swoim blogu na czas jego trwania (do pobrania poniżej klik - wklej) zaś posty na facebooku oznacz #tydzieńzsavethemagicmoments
 4. Posty na bloga, o określonej przeze mnie tematyce, piszesz w poniedziałki, środy i piątki, po czym wklejasz link do nich pod moim wpisem z danego dnia. W pozostałe dni wstawiasz posty na swój własny funpage facebookowy, oznaczając je hashtagiem, lub zajrzyj na mój funpage..
 5. Skomentuj przynajmniej 3 wpisy innych blogerów - to uskrzydla, zdaje mnóstwo radości oraz szansę na zawarcie nowych znajomości.
 6. Linkowanie jest aktywne do niedzieli 29 listopada 2015 r.
 
Poniżej banerki do pobrania:
 
Baner 300 pikseli

Baner 250 pikseli

Baner 200 pikseli
 
Będę również bardzo wdzięczna za udostępnienie tego posta na waszych tablicach facebookowych lub w innych mediach społecznościowych tak, aby informacja o wyzwaniu dotarła do jak najszerszego grona odbiorców.  
Życzę głębokich przemyśleń, nowych postanowień i owocnego tygodnia! To jak, przyłączacie się?

 

Zobacz także

0 komentarze