Magia wspomnień czyli o idealnym prezencie dla Babci i Dziadka

19 stycznia 2016

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Naturalnie więc wszyscy zaczynamy się zastanawiać, czym w tym roku obdarować naszych dziadków. Pomagamy dzieciom w rysowaniu laurek, kupujemy drobne upominki, spędzamy wspólne popołudnia. Kilka pomysłów na idealny prezent dla babci podsuwałam Wam w zeszłym roku. Wydają mi się nadal jak najbardziej aktualne. Ale jeszcze pod koniec zeszłego roku wpadło mi w ręce coś wyjątkowego. No bo sami się zastanówcie, co najbardziej kochacie w swoich dziadkach? Prócz bezgranicznej akceptacji. Opowieści o "dawnych czasach".

Tak, dziadkowe wspomnienia są bezcenne. Życie tak szybko się zmienia. Czas tak szybko biegnie. Kto lepiej niż babcia opowie, jak to było, gdy nie wynaleziono jeszcze telefonów komórkowych, komputerów, tabletów, smartfonów i innych gadżetów. Gdy w szafie wisiała tylko jedna para spodni, gdy w TV był tylko jeden kanał, albo nie było jej wcale. Kto inny, jak nie dziadkowie opowiedzą, jak bawili się godzinami na podwórku, jak smakowały prawdziwe pomidory, jak stało się godzinami w kolejce po mięso. Jak wyglądała mama i tata. Jaka była. Co lubiła.

"Zapiski babci" i "Zapiski dziadka" wydawnictwa Zakamarki to niezwykły prezent. Dla dziadków, bo zabierze ich w krainę wspomnień, myśli, obaw, nadziei. Dla nas samych, czy naszych dzieci, ponieważ własnoręcznie wypełnioną książkę należy podarować wnuczkom. Zyskują więc wszyscy, bowiem obdarowujący stają się obdarowanymi. A ile przy tym wzruszeń, śmiechu, opowieści?
Oglądając wspólnie zapisane księgi nasunie się więcej pytań. Będziecie chcieli wiedzieć więcej. Lepiej się poznacie. Zacieśnicie więzi, a może pomoże Wam to lepiej poznać i zrozumieć samego siebie?

Historia życia naszych bliskich jest naszą genezą, naszym dziedzictwem. A poznanie historii rodu pozwoli dziecku poznać własne korzenie i zrozumieć siebie w szerszym kontekście. Gdy dziecko jest malutkie z pewnością tego nie doceni, ale im starsze, tym książka ta będzie zyskiwała na wartości, aż stanie się najcenniejszym skarbem. 

Musicie przyznać, że to przepiękny podarunek, który gwarantuje wzrost temperatury uczuć. Czy można chcieć więcej? Chyba więcej stron, więcej kartek, więcej pytań i więcej odpowiedzi.
A Ty? Masz już prezent dla swoich dziadków?

 

Zobacz także

0 komentarze