5 rzeczy, które musisz zrobić wiosną

5 kwietnia 2016

5 rzeczy, które musisz zrobić wiosną

Kocham ten zapach. Czujecie go? To zapach wiosny. Ahhhh, delikatne promienie słoneczne przyjemnie grzeją w plecy, lekki wiatr rozwiewa włosy, ptaki rozpoczynają swoje świergotliwe symfonie. Cała przyroda budzi się do życia. W perspektywie zaś są pierwsze wiosenne burze. Pięknie prawda? Nareszcie! Przyszła wiosna. A wraz z wiosną budzę się do życia i ja. I Ty. Więcej się chce. Bardziej się chce. Uśmiech na twarzy jest szerszy. I zapału więcej i plany zaczynam snuć.
Tej wiosny jest kilka rzeczy, które po prostu musisz zrobić. Po co? By złapać jeszcze więcej wiatru w skrzydła. By poczuć jeszcze silniejszą dawkę endorfin. By być jeszcze szczęśliwszym. Co się nie da. Da się. Oczywiście, że się da!

1. Spędzaj jak najwięcej czasu na powietrzu 

 

Idź na spacer. Do lasu. Do parku. Masz blisko do pracy? Może zamiast jechać tramwajem te 4 przestanki pokonasz pieszo? Masz dziecko? Tym bardziej. Teraz możecie spędzać na dworze niemalże całe dnie! Plac zabaw, spacery, pikniki i grillowanie ze znajomymi. Wszystko przed Wami. Lubicie gry planszowe? Zamiast lokować się w domu urządźcie sobie piknij w parku! W Anglii w ciepłe dni w parkach nie ma miejsca, u nas dopiero nieśmiało kilku studentów kładzie się na trawce. Weźmy przykład z Brytyjczyków i w weekendy więcej piknikujmy!

2. Wsiądź na rower, załóż rolki lub zacznij biegać 

 

Sport to zdrowie, a sport na powietrzu to pełen odlot, szczęście i jeszcze więcej zdrowia. Dotlenisz organizm. Pewnie przy okazji złapiesz formę przed letnim sezonem, ale przede wszystkim miło spędzić czas, bo czy jest coś przyjemniejszego niż rodzinna przejażdżka wiosennym, weekendowym popołudniem? ok wiem przejażdżka z ukochanym, a potem romantyczny piknik w lesie. Co Ty na to? A może to idealny pomysł na randkę dla rodziców?

5 rzeczy, które musisz zrobić wiosną

 3. Ukwieć swój balkon


Mieszkasz w bloku i marzy Ci się śniadanie na tarasie? Nie jesteś jedyna. Wierz mi. Kto by tego nie chciał. Jednak coraz więcej osób, nie mając takich możliwości, bierze życie w swoje ręce i jak nie może mieć tego, o czym marzy, to marzy o tym, co może mieć, gdy tylko użyje nieco wyobraźni i pracy rzecz jasna. Masz więcej miejsca to jesteś szczęściarzem, bo możesz wstawić stolik i ławeczkę i gdy dzieci zasną zasiąść z mężem przy lampce wina lub wypić poranną kawę w weekend. Jeśli tak jak ja masz maciupki balkon wystarczy kilka donic z ziołami i cebulka, sadzonki truskawek lub wielka skrzynka na bratki i maciejkę. Koniecznie zasadź Maciejkę - jej zapach letnim wieczorem jest wprost oszałamiający. Wśród kwiatów człowiek czuje się szczęśliwszy.


4. Zrób porządki

 

Mówię poważnie. Nic tak nie oczyszcza umysłu i nie tchnie energii w życie, jak oczyszczenie przestrzeni. Nie mówię tylko o wytarciu kurzy czy myciu okien, ale przede wszystkim wyrzuceniu startych, niepotrzebnych, zniszczonych rzeczy, które trzymamy bez powodu, albo z sentymentu. Zrób więc porządki w szafie. Krytycznym okiem przyjrzyj się swoim ciuchom. W tym roku zachęcam Cię również do zrobienia porządków na półce z książkami. Pamiętasz, co tam masz? Przeczytasz to jeszcze? Jest Ci bliskie? Myślisz, że Twoje dzieci po nie sięgną? Nie? To zrób miejsce na nowe. Do 22 kwietnia na blogu trwa WYMIANA KSIĄŻKOWA. Zerknij.


5. Zadbaj o siebie!

 

Cokolwiek to dla Ciebie znaczy. Potrzebujesz zwolnić? Zwolnij. Twój organizm woła o pomoc. Zadbaj o swoje zdrowie. Źle się czujesz we własnym ciele - zacznij zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. A może jesteś przemęczona i potrzebujesz zadbać o swoje dobre samopoczucie. Cokolwiek potrzebujesz. Sięgnij po to. Zadbaj o siebie. Nikt nie zrobi tego za Ciebie. No dobrze, jeśli masz wspaniałego męża, on zrobi to za Ciebie, ale z pewnością nie lepiej od Ciebie.
 

5 czeczy, które musisz zrobić wiosną

Wiosna to czas, gdy jesteśmy szczęśliwsi, więc korzystajcie, ciśnij ile wlezie, duś jak cytrynę, by poczuć pełnię szczęścia!
 
 

Zobacz także

0 komentarze