Z biblioteczki Majeczki: 33 książki dla dzieci, które zachwycą każdego malucha

19 maja 2016


Przy okazji urodzin Majucha przygotowałam dla Was listę sprawdzonych prezentów dla 2 - latka. Obiecałam wówczas sporządzić osobną listę książeczek, które z chęcią byśmy przygarnęły lub które już mam w swojej biblioteczce i wiemy, że jest naprawdę warta polecania. Swoja listę skróciłam do granic możliwości, bo wierzcie mi, że było ich znacznie więcej. A wszystko dzięki Waszej uprzejmości.


Robiąc listę rzeczy dla Mai poprosiłam Was na facebooku o pomoc w znalezieniu książki doskonałej. I tak oto powstała mocno subiektywna lista książek, które wpisałam na naszą listę must have.


O zaletach czytania dzieciom chyba nie muszę Wam pisać. Zapewniam, że lista jest długa i nie znalazłam absolutnie żadnego minusa. Uważam, że książka to zawsze doskonały prezent przy każdej okazji, a nawet jej braku. A wybór jest przeogromny. Od klasycznych wierszyków dla dzieci Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej po bestsellery Herve Tulleta. Możesz kupić śmieszne rymowanki ułatwiające ćwiczenie języka (Z MUCHĄ NA LUZIE ĆWICZYMY BUZIĘ), książeczki które pomagają dziecku zrozumieć świat (ROK W LESIE) i własne emocje (książki autorstwa Grzegorza Gasdepke), pomagają przejść przez pewne etapy (BĘDZIEMY MIELI DRUGIE DZIECKO), nazywać rzeczy po imieniu (NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM) albo te interaktywne (NACIŚNIJ MNIE) czy z humorem (PAN PIERDZIOŁKA SPADŁ ZE STOŁKA). Są też książki, po które sięgamy z sentymentu do własnego dzieciństwa (POCZYTAJ MI MAMO) lub by uczcić wzniosłą chwilę (MAM JUŻ 2 LATKA). Jednak wszystkie książki uczą (OPOWIEŚCI BIBLIJNE), pobudzają wyobraźnię i poszerzają horyzonty.
 
A już niebawem zaczniemy przedstawiać Wam biblioteczkę Majeczki. 

Podzielicie się z nami, co macie na dziecięcych półkach. Które książki Was nie zawiodły, które zachwyciły Wasze dzieci, a które zawiodły na całej linii? U nas kompletnie nie sprawdził się hit hitów "O króliku, który chciał spać". No Maja wręcz nie chce na to spojrzeć :( ani słuchać Anny Muchy.
 
 
 

Zobacz także

0 komentarze