Dzień Dziecka - świętować czy nie?

1 czerwca 2016

 
Dzień Dziecka. Dzień szczególny. Dla większości przynajmniej. Bo dla mnie dzień jak co dzień. Wyrodna matka? Bynajmniej. Po prostu wszystko, o czym pisałam Wam w zeszłym roku jest aktualne. Jestem mamą na pełen etat. Tyle, że zamiast urlopu macierzyńskiego, jestem na wychowawczym. U nas Dzień Dziecka trwa 365 dni w roku


Moim zdaniem najlepszym prezentem dla dziecka zawsze będzie poświęcenie mu własnego czasu. Wyłączenie się ze świata zewnętrznego i wkroczenie całym sobą w jego własny. Poświęcenie mu 100 % uwagi. Choć czasem to nie jest łatwe. Czasem tego nie potrafimy, a czasem pochłonięci życiem codziennym, rutyną, obowiązkami czy problemami zwyczajnie nie możemy.

Przebywam z Mają 24/7, więc po raz kolejny zastanawiałam się długo jak uczcić ten dzień. Oczywiście mamy dla Mai drobny prezencik, ale prezenciki dostaje niemalże codziennie. Bo dla niej nawet nowe buty, czy kapelusz na lato to zawsze jest prezent, z którego cieszy się równie mocno, jak z nowej książeczki czy pościeli z ukochaną świnka Peppą. Dlatego dziś jestem cała dla niej. Pozostaję off line i na wszystko się zgadzam. Robimy tak, jak będzie chciała (w granicach rozsądku rzecz jasna). Znacie to powiedzenie: dziś się nie myję, dziś mam Dzień Dziecka? No właśnie.  Myślę, że z czasem wypracujemy sobie jakiś nasz własny rytuał - wspólne lody, pieczenie ciastek, czy cokolwiek, co Maja będzie lubiła i co będzie sprawiało jej przyjemność. Na dzień dzisiejszy bycie razem jej w zupełności wystarcza. Zawsze się cieszy, gdy wspólnie spędzamy czas i z szerokim uśmiechem na ustach powtarza "Nasza rodzinka! Mama, tata i cinka!"


Tak więc, jeśli ktoś mnie zapyta co podarować dziecku w ten dzień, odpowiem: Siebie! Swój czas! I robić to, co dziecku sprawia największą radość! Wspólnie! Póki jest na tyle małe, że tego chce. Nastolatka ciężej będzie do tego nakłonić. Prawda?


A Ty jak spędzasz ten dzień? W jaki sposób świętujesz? Zaplanowałaś coś szczególnego? Mam nadzieję, że również świętujesz jako dziecko? nie tylko jako mama?
 
 

Zobacz także

0 komentarze