Slow life

21 czerwca 2016


 
Wreszcie mamy lato! I to pełną parą. Kocham tą porę roku. Kojarzy mi się niezmiennie z dzieciństwem. Moja pamięć emocjonalna sprawia, że wciąż się uśmiecham. Zwykle zamykając przy tym oczy. Każdy zapach, każdy smak, powiew lekkiego wiatru, dotyk ciepłego deszczu, a nawet groźny grzmot pioruna podczas letniej burzy przywołuje miłe wspomnienia. Tak! Niezaprzeczalnie lato to najlepszy moment by zwolnić. Przynajmniej na moment się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. Dlaczego?

Latem mimo woli życie toczy się wolniej. Dłuższe dni, więcej słońca, my bardziej promienni i uśmiechnięci. Nagle znajdujemy czas na leniwe wieczory w ogródku, na mieście ze znajomymi, spacery z ukochanym. Latem zwalnia również miasto. Są mniejsze korki. Betonowa dżungla zdaje się być ospała, a my zaczynamy wyraźniej czuć zapach kawy, unoszący się z pobliskiej kawiarni, smak truskawek, czereśni, poziomek. Częściej się do siebie uśmiechamy. Przywdziewając zwiewne sukienki, przestajemy biec, a zaczynamy chodzić tanecznym krokiem. Zwłaszcza gdy w radiu puszczą nasz ukochany wakacyjny kawałek. Nóżka sama chodzi.

Tak, wakacje to zdecydowanie dobry moment, gdy chcesz coś w swoim życiu zmienić. Endorfiny Ci w tym pomogą. Letnie miesiące są idealne na rozsmakowanie się w slow life. Acz slow nie oznacza tu dosłownie wolniej. Fakt, z samej nazwy kojarzymy slow life z wolniejszym życiem, ale slow life to nie wolniejsze życie. To życie, w którym brak wyścigów. Brak pośpiechu. Życie, w którym nie próbujemy być lepsi, silniejsi, szybsi. To życie zgodne z rytmem własnego serca, własnego organizmu, własnego JA! To życie w równowadze. W zgodzie z naturą. A natura zmienna jest. Po lecie przychodzi jesień, zima, by wreszcie powitać wiosnę. Tak Ty, masz prawo przyśpieszać, zwalniać, zatrzymywać się kiedy chcesz. Byle byś robiła to zgodnie ze swoimi potrzebami. W swoim tempie. Nie tym dyktowanym przez innych, przez miasto, przez świat. 

Żyj we własnym tempie. Ale najpierw poczuj rytm. A żeby go poczuć, musisz zwolnić. Zatrzymać się na moment. Wówczas ciesz się chwilą i save the magic moments!
 

Zobacz także

0 komentarze