11 rzeczy, których o mnie nie wiedziałaś

31 sierpnia 2016

Liebster Blog Award

Liebster Blog Award to nominacja od jednego blogera dla drugiego w uznaniu za jego pracę. Zabawa krąży po sieci już od dawna i od czasu do czasu zatacza kręgi. Staram się za często nie powtarzać, dlatego nie zawsze biorę w nich udział pisząc osobny wpis, ale pytania Kasi z NA REGAŁACH są zupełnie inne od tych, które do tej pory dostawałam. Postanowiłam się z Tobą nieco bliżej podzielić moimi gustami czytelniczymi oraz samym nastawieniem do blogowania. Kasiu bardzo dziękuję za docenienie i nominację. A Ciebie serdecznie zapraszam do czytania. 
1. Jaka była najpiękniejsza książka o miłości, którą przeczytałaś?
Mało czytam takich książek. Zwłaszcza typowo o miłości. Nie lubię ckliwych opowiadań, romansideł, ani powieści erotycznych, więc jak już muszę coś wymienić do głowy przychodzą mi tylko dwa tytuły, z których absolutnie nie umiem wybrać jednego. Są to "Perswazje"oraz "Duma i uprzedzenie" wspaniałej Jane Austen. Książki, które powinna przeczytać każda kobieta. 
2. Zawsze kończysz zaczętą już książkę?
Nie. Absolutnie nie! Kiedyś miałam przez to niewiarygodne wyrzuty sumienia, ale pewna bardzo mądra koleżanka nakreśliła mi sprawę jasno "Słuchaj, jak film Ci się nie podoba, to przełączasz kanał, a nie się męczysz prawda?" - od tego czasu nie mam żadnych oporów z porzuceniem książki, która w moim mniemaniu jest masakryczna. Teraz pisać może każdy i naprawdę łatwo natknąć się na gniota, dlatego zaczęłam przykładać bardzo dużą uwagę do swoich wyborów. Nie należę do osób, która czyta wszystko co jej w ręce wpadnie. Cenię sobie swój wolny czas, zwłaszcza teraz gdy mam go tak mało, dlatego bardzo skrupulatnie dobieram literaturę.
3. Po literaturę jakiego kraju sięgasz najczęściej i najchętniej?
Nie zwracam uwagi na pochodzenie autora. Zwykle są to książki amerykańskie lub skandynawskie - ale kocham kryminały, więc to zrozumiałe. Mam opory w stosunku do literatury rodzimej, acz ostatnio pan Mróz mnie przekonał, że i Polak potrafi napisać coś naprawdę ciekawego. Jednak po literaturę rosyjską raczej nie sięgnę. Uraz historyka.

4. Jakie jest Twoje największe marzenie związane z książkami?
Chyba napisać własną.... 

5. Ulubiona para książkowa (niekoniecznie miłosna)?
Oj chyba do tej pory najbardziej kocham Anię i Gilberta z "Ani z Zielonego Wzgórza". Ale bardzo do gustu przypadli mi również Patrick i Erica z sagi Camilli Lackberg o Fjällbacka, a ostatnio pokochałam Chyłkę i Zordona z powieści Remigiusza Mroza. No i oczywiście kocham głównych bohaterów serii darów Anioła: Jace'a i Clary.
6. Najładniejsza wizualnie książka, którą posiadasz w swojej biblioteczce?
Sama nie wiem. Jakoś nie umiem tego ocenić. Choć zwykle to właśnie okładka przykuwa moją uwagę, to po zakupie staje mi się obojętna. Zdecydowanie ważniejsza jest dla mnie treść. Lubię książki porządnie wydane i stare woluminy. Kiedyś znalazłam w domu bardzo stare wydanie Victora Hugo z początku XIX w. Pewnie jest gdzieś jeszcze u rodziców. Muszę przekopać strych. 
7. Podaj 5 tytułów, które bardzo chciałabyś przeczytać, ale z różnych powodów boisz się za nie zabrać.
Zawsze chciałam przeczytać "Ulissesa" Jamesa Joyce - już w liceum - boję się, że nie dam mu rady.
"Szczygieł" Donny Tartt - przeraża mnie wielkość powieści.
"Blondynka" Joyce Carol Oats - kolejna cegła, która leży u mnie już od bardzo dawna.
"Północ i  Południe" Elizabeth Gaskell - boję się ckliwego romansidła...
"Buszujący w zbożu" Jerome David Salinger- tyle razy usłyszałam o tym tytule, że kiedyś muszę się z nim zmierzyć.
 
8. Jaka jest Twoja ulubiona pora dnia na czytanie książek?
Kiedy dziecko śpi :)
 
9. W jaki sposób piszesz recenzje, wpisy na bloga? Sporządzasz notatki czy może po prostu siadasz i od razu piszesz gotowy teks na bloga?
Nie robię notatek, ale staram się pisać na bieżąco, zaraz po przeczytaniu lektury, gdy emocje jeszcze nie opadną. Czytam również inne recenzje, ale głównie po to, by przypomnieć sobie, jak się to robi. I by sprawdzić, czy myślę podobnie. W wielu przypadkach mam skrajnie różne opinie.
10. Z jakiego wpisu na swoim blogu jesteś najbardziej dumna i dlaczego?
Cóż mój blog nie jest stricte książkowy, więc zawsze będę dumna z wpisów parentingowych, zwłaszcza tych pisanych na fali, pod wpływem emocji. Tych niezaplanowanych, spontanicznych i do bólu szczerych. Tych, w których odnajdziecie 100% mnie. Lubię moje wywiady, którym poświęcam bardzo dużo czasu i energii, a jeśli chodzi o wpis książkowy to jestem bardzo dumna z akcji "PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ", której w październiku będzie II edycja oraz #CZYTAJZNAMI.
 
11. Dlaczego prowadzisz bloga?
Teraz to już właściwie nie wiem. Kiedy go zakładałam chciałam pokazać ludziom, że życie każdego z Nas ma w  sobie mnóstwo magii, że każdy moment może być najpiękniejszym, bo jest nas. Chciałam pokazać, że życiem należy się cieszyć i zarażać swoim nastawieniem. Dziś blog stał się małym uzależnieniem i odskocznią od macierzyństwa. Takim moim i tylko moim tworem, o którym od początku do końca decyduję ja. W zasadzie piszę bardzo osobiste i szczere teksty, więc śmiało mogę rzec, że blog stał się cząstką mnie. I to też moja praca. Choć raczej nikt mi za nią nie płaci. 

Czuję się nieco zdemaskowana. 

Do zabawy serdecznie zapraszam:
1. Ewę z DAY WITH COFFEE
2. Dagmarę z SOCJOPATKA
3. Kaję z DO KAWY BLOG
4. Asię z ZAKRĘCONY BELFER
A moje pytania brzmią:
1. Jaki jest cel Twojego blogowania?
2. O czym najłatwiej jest Ci pisać?
3. Czym dla Ciebie jest czytanie? 
4. Książka Twojego dzieciństwa, to...
5. Czy jest taka książka, w którą chciałabyś wpaść i stać się jednym z bohaterów?
6. Jaka jest najlepsza książka, jaką w tym roku przeczytała?
7. Co jest Twoją największą pasją?
8. Twoje największe marzenie?
9. Kim chciałaś być jako małe dziecko? Spełniło się?
10. Zdradź mi swoje guilty pleasure.
11. Jakie jest Twoje motto życiowe.

A może Ty też masz ochotę odpowiedzieć na te pytania, bądź na pytania postawione mi przez Kasię?
Jeśli natomiast chciałabyś dowiedzieć się o mnie więcej, zerknij w stary wpis 11 faktów o mnie, czyli pytaj o co chcesz.

 
 

Zobacz także

0 komentarze