Kropki w pokoju dziecięcym

5 sierpnia 2016

grochy w pokoju dziewczynki
Jest lato, więc idealny czas na małe odświeżenie mieszkania i remonty. Wszak to już najwyższa pora, by Maja miała własny pokój. Muszę przyznać, że myślę o tym już od zeszłego roku, ale jakoś ciągle nam się nie składało. W te wakacje wreszcie zabraliśmy się do roboty. Powstaje tylko pytanie: jak go urządzić? No właśnie. W internecie znajdziesz miliony inspiracji. Blogerki też nie pozostają w tyle i starają się kreować modę, ale... 

No właśnie ale jest całkiem sporo. Większość tych pięknych, wypieszczonych i wypasionych pokoi kosztuje fortunę. Te piękne dodatki mogą doszczętnie zmiażdżyć budżet. Wiem, że są mamy, które kochają DIY i wiele rzeczy robią same. Ja w te klocki się nie bawię. Nie umiem. To nie na moją cierpliwość. Podziwiam, zazdroszczę. Zanim jednak przejdzie się do fikuśnych lampeczek, słodziutkich poduszeczek i absurdalnie drogich baldachimów, czy jakże modnych kurzopomponów (sobie wyobraźcie o siedlisko kurzu) wypadałoby zastanowić się nad całością. Jaki kolor ścian, jaki kolor dodatków? Tapeta? Malowanie? A może naklejki?


grochy w  pokoju dziewczynki
kropki w pokoju dziecka kropkiw  pokoju dziecka Zamiast ślepo podążać za modą postanowiłam skupić się na swojej córci i jej upodobaniach. A co Maja lubi najbardziej? Kropki i kotki! Tak więc pokój pozostanie biały (bo przestrzeń niestety mikroskopijna), a jedna ściana z całą pewnością będzie wytapetowana w groszki (Naklejki przerabialiśmy w sypialni. Są ładne owszem, ale odklejanie przed kolejnym malowaniem? katastrofa). Do tego zdecydowałam się na lekkie akcenty w kolorze mięty i różu. No i jedziemy. Za dwa tygodnie wymiana grzejnika, malowanie i tapetowanie. Potem pranie wykładziny i wybór kilku rzeczy. Lecz o meblach, dodatkach, plakatach, pudełkach na zabawki - następnym razem - bo będę na bieżąco dzieliła się naszymi etapami rozwoju pokoju Majuszki. Nie mogę się doczekać?

grochy w  pokoju dziewczynki
kropki w pokoju dziecka
kropki w pokoju dzieckakropki w pokoju dziecka

Co myślisz o takich kropach na ścianie? Jak wyglądają pokoiki Twojej pociechy? Macie jakiś motyw przewodni? No i czy możesz mi polecić jakąś zdrową dla dziecka farbę ścienne?
 
 
 

Zobacz także

0 komentarze