CZYTAJ Z NAMI - podsumowanie kampanii czytelniczej #1

14 października 2016

Jak zapewne wiesz, moją pasję gotowania zamieniłam ostatnio na miłość do czytania. Wszystko zaczęło się od pierwszej wymiany książkowej, która była impulsem do założenia własnego Klubu Książki, grupy dyskusyjnej na Facebooku, gdzie wpadłam na pomysł promocji czytelnictwa poprzez wspólne wpisy kilku blogerów. Nie sądziłam wówczas, że akcja zostanie przez dziewczyny tak ciepło przyjęta i dołączy do Niej, aż tyle blogerek. Z małej akcji zrobiła się wręcz cała kampania.
 
Po co to? Aby zachęcić Ciebie do czytania. Wiem, że czytasz mało, albo wcale. Wiem, że stale znajdujesz wymówkę. Brak Ci czasu. Chęci. Wiem też, że wystarczy jedna dobra książka, by przepaść na dobre. Wiem, że to idealny sposób na relaks, na zapomnienie, na wyciszenie. Wiem, że dzięki książkom rozwiniesz się, możesz podróżować w czasie i przestrzeni, wzbogaci się Twoje słownictwo, ale i poczujesz się bogatsza wewnętrznie.
 
Co jest celem kampanii, dlaczego ją stworzyłam i na czym dokładnie polega, znajdziesz we wpisie początkującym całą akcję. Pokrótce mogę Ci powiedzieć, że co tydzień (dokładnie w sobotę) na innym blogu znajdziesz wpis o innej tematyce, gdzie 3 różne blogerki prezentują różne książki, które odpowiadają tematowi przewodniemu. Co tydzień inny gospodarz, co tydzień inne blogerki i cała masa inspiracji. Wpisy czasem są magiczne. Czasem bardzo ciężkie. Czasem zabawne, a czasem romantyczne. Wszystko po to, by pokazać Ci morze możliwości. Z pewnością znajdziesz tu coś dla Ciebie.

W ramach kampanii powstało już 12 wpisów. I to nie koniec. Jutro kolejny - iście filmowy. A już teraz chciałam Was zaprosić na pierwszą dziesiątkę naszego zestawienia:1. Ja zaczęłam. By objaśnić, by wyjaśnić, by zapowiedzieć, zainaugurować. Było lato, więc chciałam Ci pokazać Idealną lekturę na lato. Zaprosiłam 3 wspaniałe dziewczyny, które napisały rewelacyjne recenzje książek, po które z pewnością sięgnę.
2. U SOCJOPATKI dowiecie się, jakie Książki zmieniły/wpłynęły na życie zaproszonych blogerek. Założę się, że przeczytałaś choć jedną z nich.
3. MATKA PUCHATKA  ukazuje nam Pozytywne zaskoczenie - czyli jak książki, do których mamy sceptyczny stosunek potrafią nas mile zaskoczyć i czym. Wierz mi, tym wpisem również Ty będziesz zaskoczona.
4. JA,KSIĄŻKOHOLIK - to kolejny blog, gdzie przeczytasz o Autorach, po których dziewczyny sięgają w ciemno. Masz takich? Ja zdecydowanie: Christie, Lackberg, Musso, Giffin... Zobacz o kim napisały dziewczyny!
5. FLEUR EMPIRE  i piękny temat, który mnie bardzo przypadł do gustu - Klasyka literatury, którą każdy powinien przeczytać. Sięgasz po starsze książki? Takie, które pokochały miliony osób na świecie? Ja bardzo słabo znam klasykę, dlatego w tym roku nadrabiam. I właśnie na listopad obierzemy sobie klasykę, jako lekturę miesiąca.
6. PAULINA KWIATKOWSKA postawiła bardzo ważne pytanie: Czy starsze książki też mają w sobie duszę, czy liczą się tylko nowości? W pędzie dzisiejszego świata liczy się wszystko, co nowe. Wszystko co jest bestsellerem. Chcemy mieć, to co wszyscy mają. To co mieć powinniśmy, ale czy na pewno, to właśnie się w życiu liczy?
 
7. YELLOW PEAR - Emocjami pisane - Wybaczcie prywatę. Możecie mnie posądzić o subiektywizm, ale moim zdaniem to zdecydowanie najlepszy wpis, jaki powstał w ramach kampanii. A wszystko za sprawą Kasi, która jest autorką bloga. To, jak nas przyjęła, jak zaczarowała, jak pięknie operuje słowami, to jest magia. Chciałabym tak czarować, jak ona. Wpis mocno emocjonalny. Piękny. Wzruszający i poruszający. No miodzio. Co więcej. Wszystkie się w tej kwestii zgadzamy, że Kasia ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko.
 
8. Twardo na ziemi miękko w chmurach - Czy rzeczywiście poradniki, książki biznesowe i motywacyjne są nie potrzebne i nic nie warte? A tu coś zgoła odmiennego. Przecież książki - to nie tylko proza i fikcja. To również poradniki. Czytasz? Lubisz?
 
9. NA REGAŁACH- Wstrząsająca historia - Powiem Ci, że ten wpis wyobrażałam sobie zupełnie inaczej. Myślałam, że tu znajdą się tytuły jakiś mocnych horrorów, a tymczasem dziewczyny naprawdę Tobą wstrząsną! Jesteś na to gotowa? Bardzo mocny wpis, dla ludziach o stalowych nerwach. I bardzo dobry!
 
10. A na koniec coś magicznego. Z NACISKIEM NA SZCZĘŚCIE wraz z Książką Twojego dzieciństwa zabierze Cię w świat magii i fantazji, gdzie dobro zawsze zwycięża, czekolada jest dobra dla wszystkich, a każda księżniczka odnajduje swojego księcia.
 


Jak widzisz pomysłów nam nie brakuje. Znajdziesz tu dosłownie wzsytko. Wpisy są tak różnorodne, jak różnorodne jesteśmy my. Poznasz tu nie tylko wspaniałe tytuły książek, nowych autorów, ale również ciekawe osoby, ich poglądy, spojrzenie na świat, preferencje. Już po samych tematach widać, jak bardzo wszsytkie się różnimy. Jak różnią się nasze gusta literackie. Bo książki są dla wszystkich. Właśnie to staramy się Ci powiedzieć. 

Mam nadzieje, że zajrzałaś choć do kilku dziewczyn. Może zechcesz zostać z nimi na dłużej. A może zechcesz podzielić się z Nami swoim zdaniem w tematach poruszonych przez dziewczyn. Co czytasz? Dlaczego? Jaki jest Twój ulubiony autor? Który z tematów najbardziej do Ciebie przemawia? Który z ww. wpisów najmocniej przypadł Ci do gustu?

Jeśli blogujesz, piszesz o książkach, kochasz czytać, zapraszamy do Nas do Klubu i do dołączenia do zabawy

Zobacz także

0 komentarze