PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ czyli wielka wymiana książkowa - II EDYCJA

1 października 2016


3...2...1... START! Właśnie ruszyła wielka międzyblogowa wymiana książkowa "PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ". To akcja, którą stworzyłam, by zmobilizować swoich czytelników do czytania książek. Wiem, jaka literatura jest droga. Wiem też, że każdy z Nas ma na półce kilka zakurzonych egzemplarzy. Po co mają tam biedne leżeć? Tchnij w nie życie. Pozwól spełniać ich najważniejszą rolę - być czytanymi. Może właśnie ktoś poluje na tytuły, które leżą u Ciebie? Czemu więc się zwyczajnie nie wymienić? Powodzenie pierwszej edycji było tak duże, że utworzyłam własny KLUB KSIĄŻKI i pół roku później postanowiłam to powtórzyć. Tym razem akcja trwa tylko tydzień. Od 1 do 7 października 2016 r.

Udział możesz wziąć i TY! Nie musisz być blogerem. Nie musisz wystawiać kilkudziesięciu książek. Może masz tylko jedną? To wystarczy. Wybór masz przeogromny, bowiem do akcji zaprosiłam kilkudziesięciu blogerów. A we wszystkim pomaga mi wspaniała Dagmara czyli SOCJOPATKA.PL!

Nadeszła jesień. A co tygryski lubią robić najbardziej, gdy za oknem ciemny wieczór? Objadać się czekoladą, wskoczyć pod kocyk, założyć ciepłe skarpety, zaparzyć pyszną herbatkę i zagłębić się w lekturze. To idealny czas na odświeżenie swojej biblioteczki!  


JAK DOŁĄCZYĆ?


1. To dziecinnie proste. W komentarzu pod tym postem wypisz książki, które masz do oddania (tytuł, autor, stan). 
2. Obejrzyj moje książki, przejrzyj pozostałe komentarze, bo książki możesz wymieniać nie tylko ze mną, czy z innymi blogerkami, biorącymi udział w akcji, ale również z innymi czytelnikami.
3. Pod postem na moim blogu i u DAGMARY trwa linkowe party. A to oznacza, że znajdziesz tu przekierowania do wszystkich blogerów biorących udział w akacji. Przygotuj się na serfowanie po sieci, bo swój udział w tej edycji zgłosił już ponad 70 osób! (Klikając  w obrazek zostaniesz bezpośrednio do nich przekierowany).
4. Gdy spodoba Ci się książka - napisz o tym w komentarzu u mnie, u blogera, z którym chcesz się wymienić lub w komentarzu innego czytelnika (na disqusie bezpośrednio pod każdym komentarzem jest opcja ODPOWIEDZ).
5. Szczegóły domawiajcie ze sobą na priv - na mailu lub Fb - jak jest Wam łatwiej.
6. Możesz też stworzyć własny post na Facebooku. Po prostu wrzuć na tablicę wydarzenia zdjęcie swoich książek z jej listą i sprawdź, co wystawiają inni.
7. Na swój profil facebookowy wrzuć informację, że bierzesz udział w akcji #przeczytajipodajdalej2 organizowanej przez @save the magic moments oraz @socjopatkapl. W ten sposób więcej osób dotrze do naszej zabawy. Możesz też zaprosić ich do dołączenia w wydarzeniu. Będziemy z Dagmarą bardzo zobowiązane. Pod powyższym hashem możesz wyszukiwać innych uczestników. 


JESTEŚ BLOGEREM? 

 

Chcesz jeszcze przystąpić do naszej akcji? Nic straconego. Możesz to zrobić w każdej chwili.
Napisz własnego posta wraz ze zdjęciami książek, które chcesz wymienić. Podaj koniecznie TYTUŁ, AUTORA, STAN KSIĄŻKI (idealny, bardzo dobry, dobry), KOSZTY WYSYŁKI oraz ich ewentualną CENĘ. Sprzedaż jest dopuszczalna dopiero po zakończeniu akcji tj. od 8 października 2016. WYMIENIAJĄCY ZAWSZE MA PIERWSZEŃSTWO! Wrzuć swojego linka na LINKOWE PARTY zarówno u MNIE, jak i u Dagi!
Poinformuj swoich czytelników o udziale w akcji PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ organizowanej przez SAVE THE MAGIC MOMENTS ORAZ SOCJOPATKA. Będę bardzo wdzięczna za użycie baneru naszej akcji. No i koniecznie wstaw linka zarówno u mnie, jak i DAGMARY. Pamiętaj, by po każdej wymianie zmienić status książki na "niedostępna". Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ

 

 

MOJE KSIĄŻKI

 
Wszystkie wystawione poniżej książki są w stanie bardzo dobrym lub idealnym. Proszę szanuj innych i nie wystawiaj książek zniszczonych, z wypadającymi stronami czy o zgrozo zalanych. Aby ułatwić Ci szukanie posegregowałam je kategoriami. Jeżeli któreś ze zdjęć jest dla Ciebie mało czytelne lub chcesz zobaczyć więcej (okładka, środek, czy cokolwiek) daj mi proszę znać - nie widzę problemu by przesłać Ci więcej zdjęć! Miłego polowania!
 
 
KRYMINAŁ/SENSACJA
Guillaume Musso - URATUJ MNIE - stan bardzo dobry - wymienione z KARO PISZE TU
Stephen King - PAN MERCEDES - stan bardzo dobry - wymienione z Edytą z MÓJ KAWAŁEJ PODŁOGI
Camilla Lackberg - ZAMIEĆ ŚNIEŻNA I WOŃ MIGDAŁÓW - stan idealny - wymienione z YELLOW PEAR
Ken Follett - KRYPTONIM KAWKI" - stan bardzo dobry - wymienione z KAROLA :)
Dan Brown - Anioły i demony - stan idealny (książka z ex libris)
Dan Brown - DECEPTION POINT (w oryginale) - stan bardzo dobry (książka z ex libris) 
Scott Turow - BŁĘDY NIEODWRACALNE - stan idealny
Borys Akunin - PELAGIA I BIAŁY BULDOG - stan idealny - wymienione z Kary z NA MIOTLE PRZEZ ŚWIAT
 
KSIĄŻKI POLITYCZNE
Eric Laurent - WOJNA W IRAKU - stan idealny (książka z ex libris) - wymienione z CZYTALSKI.pl
   
 

 
 LITERATURA OBYCZAJOWA/ROMANS
Jane Austen - ROZWAŻNA I ROMANTYCZNA  - stan bardzo dobry
Monika Szwaja - JESTEM NUDZIARĄ - stan idealny
Frances Mayes - POD SŁOŃCEM TOSKANII - stan idealny  - wymienione z BLOWERKA
Gabrielle Zevin - MIĘDZY KSIĄŻKAMI - stan idealny- wymienione z YELLOW PEAR
Tom Michell - LEKCJE Z PINGWINEM - książka nowa - stan idealny - wymienione z AGA TO CZYTA
Iwona Banach - POCAŁUNEK FAUNA - stan idealny
Paulo Coelho - PIELGRZYM - stan bardzo dobry (książka z ex libris)
Janusz L. Wiśniewski "S@MOTNOŚĆ W SIECI" - stan idealny 
 
 
OPOWIEŚCI WAMPIRZE:
Stephenie Meyer - ŻYCIE I ŚMIERĆ + ZMIERZCH -stan idealny
Claydia Gray - WIECZNA NOC - stan idealny
Anne Rice - PANDORA - stan bardzo dobry (książka z ex libris) 
 
 
 
DLA MAM:
Marta Jas-Baran  - U MALUCHA NA TALERZU - zdrowa dieta niemowląt - bardzo dobry - wymienione z Karolina Mierzwińska
Rose Marie Donhauser - SMAKOWITE SOSY DO MAKARONY - stan idealny
 
DODATKOWO:
Dana Perino - DOBRE WIEŚCI - stan idealny - egzemplarz recenzencki 
Jo Nesbo ŁOWCY GŁÓW - stan bardzo dobry - wymienione z PIG OUT
Zygmunt Miłoszewski - Ziarno prawdy - stan idealny - wymienione z YELLOW PEAR
Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką - STUHRMÓWKA CZYLI GEN WEWNĘTRZNEJ WOLNOŚCI - stan idealny
 
 
 
 
I co? udało Ci się coś upatrzyć? To teraz działaj i baw się dobrze. Jestem przekonana, że znajdziesz coś dla siebie, jak nie u mnie, to u kogoś innego. Z pewnością poznasz też masę cudownych ludzi i wspaniałe blogi.

Nie masz książek na wymianę? Szkoda, ale może Twoi znajomi mają? Jeśli przychodzi Ci do głowy choć jeden książkomaniak, daj mu znać o naszej akcji. Może dołączy. 
Dziękuję Ci że jesteś!

DAGMARA jesteś wspaniała! Tobie z całego serca dziękuję za pomoc. Jak będzie po wszystkim zapraszam na ciacho i kawę!

I Wam gorąco dziękuję drodzy koledzy i koleżanki po fachu. Gdyby nie Wy akcja nie wyglądałaby tak wspaniale i nie było by Nas tak dużo. Dziękuję, że dołączyliście! Że promowaliście akcję i jaraliście się nią razem z nami. Mam nadzieję, że już szykujecie się na kolejną edycję? Zapraszam do dołączenia do Klubu Książki i do pozostania ze mną na dłużej.
 
 HAVE FUN!!!!!!!!
 

Zobacz także

0 komentarze