Mój sposób na Święta w rytmie slow + darmowa grafika do pobrania

25 listopada 2016


Listopad dobiega końca, a my nieuchronnie zbliżamy się do Bożego Narodzenia. Pozostał już niecały miesiąc. Tymczasem nagonka na konsumentów w sklepach trwa. Musisz to mieć, by Twoje Święta były radosne i pełne magii. Chcąc nie chcąc ulegamy tej presji. Wpadamy w kołowrotek. Odczuwamy coraz większą presję i nici z magii. Dlatego już w zeszłym roku zachęcałam Was do Świąt w rytmie slow. Tylko co to znaczy?

Ano bez ciśnienia, bez spiny, bez pośpiechu, bez nerwów. Tak się nie da? Gwarantuję Ci, że się da. Wystarczy, że wszystko sobie zaplanujesz dużo wcześniej, przemyślisz, podzielisz obowiązki. Potem już tylko na spokojnie będziesz realizować swoje cele krok, po kroku, bez nerwów i stresu. Boże Narodzenie to okres radosnego oczekiwania. Czas, gdy wszystko powinno zwolnić, gdy Ty powinnaś zwolnić i zacząć dostrzegać w tym wszystkim czystą magię, a nie przykry obowiązek. Właśnie poprzez spokój i brak pośpiechu. Kluczem do wszystkiego zwykle jest po prostu dobra organizacja oraz pozytywne nastawienie. Dużo luzu i dystansu.

W zeszłym roku na FACEBOOKU pod hasłem KEEP CALM IT'S ONLY CHRISTMAS, co dzień przypominałam Ci o ważnych sprawach do załatwienia, byś nie zostawiała ich na ostatni dzwonek. Byś się niepotrzebnie nie stresowała i mogła w pełni korzystać z uroków tego okresu. Dziś chciałabym właśnie jeszcze przed początkiem grudnia Ci o nich przypomnieć. Dodatkowo przygotowałam dla Ciebie niespodziankę, po raz pierwszy na SAVE THE MAGIC MOMENTS możesz darmowo pobrać grafikę ze ściągą, dzięki której w te Święta będziesz jeszcze lepiej zorganizowana. Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Co Ty na to? 

SLOW CHRISTMAS

z SAVE THE MAGIC MOMENTS

 


Na czym to polega? Mam dla Ciebie listę zadań na 23 dni przed Wigilią, czyli począwszy od 1 grudnia. Zajrzyj i zobacz, czy faktycznie ułatwi Ci to życie? Krok po kroku będziesz się ze mną przygotowywała do Świąt. Bez stresu, bez spiny, czerpiąc to, co w tym czasie najpiękniejsze. Gotowa? To jedziemy - pod opisem znajdziesz plik do pobrania.
23 DNI DO WIGILII
 Sporządź świąteczną listę zadań  oraz określ realny budżet - po prostu usiądź z kartką i długopisem i zastanów się, co przed Świętami chcesz zrobić. Są osoby, które sprzątają dom od A do Z (ot taka tradycja), ale czy to naprawdę jest Ci potrzebne? Spisz listę i ustal z mężem, jaki budżet chcecie przeznaczyć na ten rok - Pamiętaj, że nie chodzi tylko o prezenty, ale ozdoby choinkowe, zakupy żywnościowe, extra atrakcje jak odwiedziny u dalszej rodziny.

22 DNI DO WIGILII
Naradź się z rodziną, ustalcie podział obowiązków. To ważne, by w tym czasie robić wszystko razem. Boże Narodzenie to święto rodzinne  - nikt nie powinien stać samotnie przy garach. Gdzie jest Wigilia? U kogo? O której? Kto, jakie potrawy przygotowuje? Przyrządzanie których sprawia Ci największą frajdę?

21 DNI DO WIGILII
 Zrób rodzinną, świąteczną fotkę do kartek świątecznych - nie ma nic fajniejszego niż otrzymać tradycyjną kartkę świąteczną - uwielbiam to, a Ty? A co jakbyście zrobili sobie rodzinne zdjęcie i wysłali je bliskim zamiast kupować kartki? My założyliśmy taką tradycję, jak tylko urodziła się Maja. A jeśli wolisz, możesz sama je przygotować z dziećmi. W takim razie zaopatrz się w potrzebny zestaw papierniczy.

20 DNI DO WIGILII 
Napisz list do świętego Mikołaja  - Nie tylko Twoje dzieci, Ty również. Usiądźcie wieczorem z mężem i sporządźcie listy prezentów dla najbliższych. To znakomita okazja do rozmowy o waszych pragnieniach. Sporządź własną wish list.

19 DNI DO WIGILII 
 Sporządź listę potraw,  jednocześnie robiąc listę zakupów. To ważne, byś wiedziała zawczasu w co się pakujesz. Zrób listę produktów, by nic Ci nie umknęło.

18 DNI DO WIGILII
  Poszperaj w sieci w poszukiwaniu inspiracji - dekoracja stołu, pakowanie prezentów, pomysły na podarunki itp. Uwielbiam to :) Zwłaszcza pakowanie prezentów. A jak nie masz pomysłu - zachęcam do nauki robienia POMPONÓW. Do tego szary papier i będzie radocha nie z tej ziemi.

17 DNI DO WIGILII
Pierwsze zakupy prezentowe - jeśli jeszcze nie masz prezentów, to pora na wstępne zakupy. Niektórzy kupują wszystko na raz, ale ja jestem zwolenniczką tych przemyślanych niespodzianek, które przypadną Twoim bliskim do gustu. Poza tym zamiast wydawać pieniądze na pierwszą rzecz, którą znalazłaś masz szansę znaleźć to samo, w niższej cenie. Weź listę imienną i nie rozpraszaj się tymi cudownymi butami na wystawie - kupisz je na wyprzedażach!

16 DNI DO WIGILII 
Ciąg dalszy poszukiwań -ja proponuję przejrzeć też internet. A jak nie wiesz, jak zaoszczędzić w Święta, polecam Ci mój starty artykuł.

15 DNI DO WIGILII
Rozplanuj porządki. Nie musisz ich od dziś zaczynać, ale zastanów się co chcesz sprzątnąć, co naszykować, co wyciągnąć z pawlacza, czy piwnicy i najważniejsze - kto w rodzinie, czym się zajmuje - przecież nie musisz robić wszystkiego sama! Dzieci mogą np. przejrzeć stare zabawki, by przed Świętami oddać je do domu dziecka lub domu samotnej matki - to samo się tyczy starych ciuszków, z których powyrastały, a Ty nie wiesz co z nimi zrobić - szanse na sprzedanie na allegro są nikłe, więc może zrób dobry uczynek?

14 DNI DO WIGILII 
Znajdź adresy osób, do których chcesz wysłać kartki. Bo chyba znajdzie się ktoś komu chcesz sprawić radość?

13 DNI DO WIGILII
Zorganizuj rodzinne wypisywanie kartek świątecznych - to chyba najmilsza część programu. Kredki, naklejki w ruch i piszemy wspólne życzenia. Czego, komu chcesz w tym roku życzyć? Nie ograniczaj się do życzeń z neta lub oklepanych formułek. Naucz dzieci życzyć bliskim ciepła z serca.

12 DNI DO WIGILII
Pora na porządki - no niestety coś trzeba zrobić. Ja zwykle zaczynam od tego, co dla mnie najcięższe, największe i najgorsze. Póki mam siłę i zapał, a potem już tylko z górki. A Ty jaką technikę obrałaś? Audiobook uprzyjemni Ci sprzątanie! Próbowałaś już?

11 DNI DO WIGILII
Przerwa na ostatnie zakupy prezentowe - po sprzątaniu trzeba sobie odbić trud i zrobić coś przyjemnego. Zostało jeszcze kilka drobnostek? A może przyoszczędziłaś i została Ci mała sumka? Możesz zrobić też prezencik sobie i iść na kawkę. Na menicure za wcześnie, bo jutro...

10 DNI DO WIGILII
Ciąg dalszy sprzątania - ale już nie tak strasznego.

9 DNI DO WIGILII 
Upiecz pierniczki na choinkę i sprawdź stan starych ozdób - szczególnie lampek! Nie wiem, jak Ty, ale ja zdecydowanie wolę tradycyjną choinkę z suszonymi pomarańczami, szyszkami i pachnącymi pierniczkami - potem bezkarnie można je powolutku zjadać.

8 DNI DO WIGILII 
Pora na zakup pierwszych produktów żywnościowych - za wcześnie? A ile raz biegałaś w poszukiwaniu masy makowej albo łazanek, które wszyscy dawno wykupili?

7 DNI DO WIGILII
Kup dziś pachnącą choinkę! A wieczorem zacznij dekorować mieszkanie: pachnące gałązki jodły, świece zapachowe, mikołajki i śnieżynki w oknie. Zaproś świąteczny nastrój do waszych wnętrz.

6 DNI DO WIGILII
Ubierz choinkę, ale nie sama - zróbcie to razem - to czysta magia. Śpiewanie kolęd i czytanie książek z Gwiazdką w tle znacznie uprzyjemni Ci ten rytuał.

5 DNI DO WIGILII
Pakowanie prezentów - wieczorem, gdy dzieci śpią rozświetl choinkę światełkami i zabaw się w Św. Mikołaja! Ho!Ho!Ho!

4 DNI DO WIGILII
Pora na ostatnie porządki.

3 DNI DO WIGILII
Kup karpia i zacznij pierwsze wypieki. 

2 DNI DO WIGILII 
Dzień w kuchni. Załóż świąteczny fartuszek, przywdziej uśmiech, nastaw Buble'a, zrób sobie grzańca i pośpiewując radośnie mieszaj kapuchę. I pozwól dzieciom sobie pomóc. Nie spinaj się, że nabrudzą, że się pobrudzą, że kapucha przywrze. One się lubią starać. Lubią pomagać.

1  DZIEŃ  DO WIGILII
Nadal w kuchni - ale nie zapomnij również o przystrojeniu stołu, przygotowaniu zastawy i odświętnego stroju dla siebie i rodzinki. Jutro zrób jaj najmniej! Wszak co robisz w Wigilię, robisz przez cały rok. Lepiej więc zagonić faceta do roboty.


 
 
Listę zadań do ściągnięcia znajdziesz TUTAJ,
a za przygotowanie pięknej grafiki dziękuję Ani - naszej Naczelnej  magazynu NIUANSSE.

 
 

Zobacz także

0 komentarze