12 pomysłów na prezent świąteczny dla 2-3 latka

15 grudnia 2016

prezent dla dziecka

Prezenty, ahhh te prezenty. Co roku główka pracuje, co by tu kupic bliskim, a zwłaszcza tym najbardziej wymagającym, czyli najmniejszym. Teoretycznie każda mama zna swoje dziecko najlepiej, ale z zabawkami czasem naprawdę ciężko ucelować. Lubię te zestawienia blogerek, dzięki którym mam szansę wyłowić coś, czego nie zauważyłam w sklepie, a Ty?

W tym roku jakoś faktycznie mam slow christmas. Zgodnie z moim założeniem. Troszkę mnie bunio spowalnia, troszkę choroba. Własne zestawienie miałam zrobić jakiś czas temu, ale nie lubię zbyt wcześniej zarzucać sieci Świętami. Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno, na małą inspirację prezentową? Masz już prezent dla swojego szkraba? Szkrabów? Napisaliście list do Świętego Mikołaja?

Jeśli masz dziecko w wieku Majeczki, czyli od 2,5 do 3 latek zerknij w naszą listę. Może coś Ci wpadnie do oka? Owszem, jest mocno subiektywna nastawiona na preferencje mojego dziecka i moje podejście do tematu, ale możliwe że znajdziesz tu coś inspirującego. Niekoniecznie na gwiazdkę. Jeśli Twoje dziecko jest młodsze, albo potrzebujesz drobny prezent dla znajomych na samym końcu znajdziesz linki do innych list. 

Tymczasem w tym roku właśnie tak wygląda moja Majusiowa wish lista

TOMEK I PRZYJACIELE  - to jedno i jedyne życzenia mojego dziecka w tym roku - Tomek z torami. Nic więcej do szczęścia nie chce. Zresztą już wiesz, że wyimaginowany Tomek jest w naszym domu na stałe. Jeśli Twoje dziecko lubi tą bajkę, to będzie wymarzony prezent. Jak widać po Nas, niekoniecznie tylko dla chłopców.

TABLICA MANIPULACYJNA - lubię kupować dziecku rzeczy, zabawki, które pomagają się rozwinąć. Tablica nie tylko stymuluje zmysły i ćwiczy pamięć, ale również rozwija logiczne myślenie, spostrzegawczość i ćwiczy motorykę małą - a to dla dziecka w tym przedziale wiekowym jest szalenie ważne.

DUŻE, DREWNIANE KORALE DO NAWLEKANIA  - kolejna rzecz związana z motoryką małą - myślę, że najwyższa pora na ćwiczenie małych rączek, niech stają się coraz bardziej sprawne. Fakt prezent bardziej dla dziewczynek, dlatego dla chłopców polecam...

DREWNIANA SZNUROWANKA - np. zwierzątka - coś dla chłopca i dla dziewczynki - im szybciej rączki złapią sprawność, tym łatwiej później dziecku przyjdzie nauka wiązania butów.

DREWNIANY ALFABET - wchodzimy w fazę cyferek i literek. Oswajanie się z alfabetem jest bardzo ważne. Nie chodzi o to by kazać dziecku kuć go na pamięć i po kolei, ale widząc literki, bawiąc się nimi, łatwiej przyjdzie im z czasem nauczka czytania. Maja wciąż pyta nas o jakieś napisy, więc doszliśmy do wniosku, że do odpowiedni moment. Podobne tablice znajdziesz również z cyferkami.

KASA - zabawa w sklep to świetna sprawa. Uczy dziecko zależności, obycia z pieniążkami i ich wartości, liczenia, jak również zachowania. A dwu- i trzylatkowie kochają wręcz naśladować dorosłych. Kasa niby dla starszych dzieci, ale myślę, że będzie to udany prezent. My w sklep bawimy się od dłuższego czasu.

TABLICA KREDOWA - tablica daje szereg możliwości. Nauka pisania, nauka cyferek, malowanie, motoryka mała, zabawa w szkołę... no co Wam do głowy wpadnie. Taką znajdziecie w Ikei. Cudna prawda?

ZESTAW LEKARZA - odgrywanie ról to temat na czasie, a odkąd Maja u kolegi zobaczyła zestaw lekarza zapragnęła go mieć. Mikołaj już o to zadbał i na Mikołajki przyniósł zestaw sanitariuszki Peppy - odtąd zastrzyki dostaję codziennie, a młodsza siostra jest pod stałą opieką. To świetny pomysł na oswojenie dziecka z lekarzem.

ZESTAW KUCHARZA - my już mamy własną kuchnię, ale szef kuchni bez fartucha być nie może, prawda? Przyda się również przy wspólnych pracach w prawdziwej kuchni. My uwielbiamy piec wspólnie ciasta, ale Maja potem jest cała do mycia - taki zestaw, nie tylko sprawi jej frajdę, ale mnie zaoszczędzi nieco czyszczenia.

CIASTOLINA - Ciastolina to zawsze dobry pomysł. Mnie strasznie się spodobała z serii małego fryzjera z kucykiem Ponny. Ciekawe, czy dziecku by się spodobała...

MAD MATTR - czyli coś na wzór piasku kinetycznego - ale jest to masa bardziej plastyczna - nadaje się do modelowania, rzeźbienia, budowania. Bardzo mila w dotyku, miękka, rozciągliwa. To jakby rozciągliwy piasek. Dziecko może rozwijać swoje zdolności motoryczne, plastyczne. To również świetna propozycja dla maluszków z problemami sensorycznymi. Moje ostatnie odkrycie podczas maminych targów w Łodzi.
 
 
Oczywiście to nie koniec listy, bo wymieniać tak mogę bardzo długo. Przede wszystkim w swoim zestawieniu nie umieściłam książeczek, ale ich długaśną listę propozycji dla dzieci w różnym wieku znajdziesz we wpisie 33 książki dla dzieci, które zachwycą każdego malucha. Książka to zawsze dobry prezent. Zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka.
A jeśli nie jesteś z bliskiej rodziny, a chcesz jedynie zrobić drobną niespodziankę córci czy też synkowi swojej koleżanki polecam Ci zajrzeć do wpisu 25 pomysłów na drobny prezent do 25 zł. Nie trzeba wydawać kroci, by wywołać na twarzy dziecka uśmiech.


Masz młodsze dzieciątko? Zajrzyj do starszych wpisów: 

Co w tym roku kupiłaś swoim dzieciom? A może spodobało Ci się coś z mojej listy lub już to macie i możesz podzielić się ze mną swoja opinią? Jestem bardzo ciekawa, jakie masz podejście do kwestii prezentu gwiazdkowego? Składacie się całą rodziną? A może robisz listy dla najbliższych?
 

Zobacz także

0 komentarze