CZYTAJ Z NAMI - podsumowanie kampanii czytelniczej #2

27 grudnia 2016


Ostatnio każdą wolną chwilę, którą udaje mi się wygospodarować dzielę pomiędzy czytanie i blogowanie. Nawet muszę przyznać, że czytanie sprawia mi o wiele więcej przyjemności i jest dla mnie o wiele bardziej relaksującą czynnością. Jeszcze rok temu, gdyby ktoś mi powiedział, że pójdę blogowo w tym kierunku, nigdy bym nie uwierzyła. A jednak. Na wiosnę założyłam własny KLUB KSIĄŻKI, a w nim zapoczątkowałam, akcję, która niemalże wymknęła się mi spod kontroli.
 
#CZYTAJZNAMI to kampania blogerów promująca czytelnictwo. Ma za zadanie zachęcić Ciebie, jak również czytelników wszystkich blogów biorących udział (a jest ich aż 44!) do czytania. Co tydzień (zawsze w sobotę) inna blogerka zaprasza 3 inne, by opowiedziały o 3 książkach narzucając im tematykę i charakter wpisu. 
 

Początkowo myślałam, że zgłosi się garstka osób, ale rzeczywistość dawno przerosła moje oczekiwania, a nawet najśmielsze wrażenia. Oczywiście wpadki były i pewnie jeszcze będą, bo wpisy będą się pojawiały aż do czerwca!!! Ale zdecydowana większość zaskakuje swoją elokwencją, niebanalnością i entuzjazmem. Okazuje się, że w sieci znajdziesz mnóstwo książkowych freaków, którzy przerzucają niezliczone ilości kart powieści. Z resztą sama zobacz. Podsumowanie postanowiłam zrobić na raty, bowiem wpisów jest tak wiele. Pierwsze dziesięć wpisów znajdzie TUTAJ, a teraz zachęcam do zapoznania się z kolejną dziesiątką.
 
 1. Ania z ANNA AT HEART to niezwykła indywidualność - inteligentna, kobieca i niezwykle ciepła osóbka, której nie brakuje oryginalności. Już sam temat  - Książka, w której mogłabyś zamieszkać - zachęca do tego, by sięgnąć opisane przez dziewczyny lektury - a powiem Wam, że do współpracy zaprosiła naprawdę fajne blogerki. 

2. Kaja z DO KAWY BLOG stworzyła coś zupełnie odmiennego od wszystkich - Listę książek zakazanych, czyli największy książkowy zawód - każdy zachęca do przeczytania czegoś, tymczasem tu znajdziesz 3 pozycje, które warto... pominąć. Dlaczego? Sama się przekonaj. Tu znajdziesz tez nieco moich wypocin, bowiem Kaja zaprosiła do siebie m.in. właśnie mnie. Dziękuję Kochana za miłą gościnę!
 
3. Ola i jej DO UTRATY TCHU zajmuje w moim sercu szczególne miejsce i nawet nie zamierzam tego ukrywać. To osoba, która ma w sobie niewyczerpane pokłady dobra, ciepła - to coś co nazywam magnetyzmem serca. A że lubi również bujać w obłokach zaprosi Cię do książkowo- filmowej obsady stawiając się w roli reżysera. Książka jak film? - jakie powieści powinny zostać zekranizowane. No właśnie a Ty gdybyś mogła, jaką książkę chciałabyś przenieść na wielki ekran?

4. ŚWIAT TOMSKIEGO to blog parentingowy, prowadzony przez przesympatyczną Natalię, w którym znajdziecie całą masę książeczek dla dzieci. Nie powinien Cię zatem zdziwić temat przewodni, którym jest  Książka dla dzieci dzięki której Maluchy pokochają czytanie na całe życie.  Jeśli jesteś mamą powinien zainteresować Cię właśnie ten wpis.
 
5. Marta z RUDYM SPOJRZENIEM to osoba, która połyka książki. Nie wiem, jak ona to robi jest bowiem mamą dwójki dzieci, a zawsze znajduje czas na czytanie. Można, można. Dzięki jej wpisowi poznasz Książki, których długo nie zapomnisz.
 
 6. JAMASKA musiała się nieźle sparzyć, bo również postanowiła na książki, które okazały się rozczarowaniem, a takie niestety pozostają w naszej pamięci na długo. Często sprawiają, że mamy w czytaniu zastój, albo nawet przestajemy czytać. Dlatego zawsze uważam, że prócz super recenzji i podpowiedzi znajomych, czy blogerów warto iść drogą intuicji i podążać za swoim gustem - chcesz zobaczyć, co tak dziewczyny Długo szukały, znalazły i...rozczarowały się?

7. SŁOMKOWO możesz znać pod zupełnie inną nazwą, bowiem to dawne FITNESS - COOK - MADAME. Jej autorka czyli Agnieszka zaczęła prowadzić bloga do spóły z mężem - też bym tak chciała, a że Państwo  mają małego urwipołcia lubią sięgać do Książki swojego dzieciństwa

8. Kasia z POLIGONU DOMOWEGO postanowiła złamać konwenanse i tak zamiast o książkach, znajdziecie u niej bardzo oryginalny tekst o czytaniu czyli Jak czytają blogerki. A Ty? Masz swoje nawyki czytelnicze? Swoje miejsca? pory? Bo mam nadzieję, że czytać lubisz?

9. Na blogu NIE TYLKO BESTSELLERY możesz przeczytać wpis o Prze-czytanej książce. Brzmi intrygująco? Zerknij

10. Paulina tworzy przepięknego bloga pod własnym nazwiskiem PAULINAKALETA.COM. Znajdziesz tam przede wszystkim cudowne zdjęcia, które już swoim wyglądem sprawią, że zapragniesz czytać książki, które poleca. Robi najpiękniejsze z Nas zdjęcia. A w ramach kampanii zachęciła dziewczyny do napisania bardzo optymistycznego tekstu nt. Książek, która poprawiają ich humor.Jak widzisz przekrój tematyczny jest bardzo różnorodny. Tak, jak różnorodne są ww.blogi i ich autorki. Założę się, że odnajdziesz tam książki, które chętnie wpiszesz na swoją listę must read. Poznasz też ciekawe osoby i odkryjesz przepiękne nowe miejsca w sieci. W końcu linków jest 10 ale do tego dodaj 30 innych autorek. I koniecznie daj znać, kto najbardziej przypadł Ci do gustu. Który temat Cię zaintrygował, który wpis był najbliższy Twemu gustowi. A jeśli możesz poślij dalej w ślad informacje o naszej kampanii - która nadal trwa i trwać będzie do połowy przyszłego roku. Rozbujałyśmy się, a co. I mam nadzieję, że zachęciłyśmy kilka osób do czytania. Może i również Ciebie? 


Zobacz także

0 komentarze