Najlepszy prezent dla babci i dziadka

9 stycznia 2017

 
Zbliża się Dzień Babci i Dziadka, a my znów zachodzimy w głowę, co by tu dla dziadków przygotować. Z pewnością po raz pierwszy dostaną laurki i podejrzewam, że ten prezent przypadnie im do gustu najmocniej, ale że lubimy sprawiać innym przyjemność kombinujemy dalej.  Co jeszcze otrzymają? Nie mogę Wam dziś tego zdradzić, bo nasze dziadki są internetowe i moje posty po cichu czytają. Powiem Wam jednak, co dostali w zeszłym roku i co uważam za zdecydowanie najpiękniejszy prezent.

Widziałam mnóstwo inspiracji na te szczególne dni. Sama rok rocznie Wam coś proponuję. Możecie kupić prezent adekwatny do gustu i pasji dziadków, np. dedykowaną zakładkę do książki, kubek, fartuszek kuchenny, koszulkę czy herbatkę. Nasi dziadkowie np. dumnie czytają książki z dziadkowymi zakładkami.

Jeśli chcecie by prezent był bardziej spersonalizowany zamówcie np. foto-książkę, magnezy ze zdjęciami Waszych pociech, zróbcie spersonalizowane kartki okolicznościowe.

Coś bardziej osobistego? Proponuję księgę wspomnień - czyli książkę dla babci lub dziadka, w której mogą tworzyć pamiętnik dla wnuka: wklejać własne zdjęcia z dzieciństwa, opisywać jacy byli rodzice, jacy sami byli w dzieciństwie, co lubili robić, jak wyglądał świat za ich czasów. Dlaczego to świetny pomysł? Bo zafundujecie dziadkom powrót do własnej krainy dzieciństwa, uprzyjemnicie im tym samym nie jeden wieczór, a Wasze dzieci zyskają przepiękną pamiątkę. Ja do tej pory trzymam listy, które pisała do mnie babcia i dziadek, gdy byłam na wakacjach. Przypomina mi to ich ciepło, a gdy widzę ich charakter pisma od razu łezka się w oku kręci.

No i na koniec, przechodząc do puenty: kupcie im czas dla siebie! Przeżycie, które będą wspominali razem. Mogą to być np. bilety do teatru dla dzieci, możecie po prostu dziecko oddać na ten dzień dziadkom i niech robią to, na co mają ochotę. A możecie też skorzystać z ofert fotografów i zabrać dzieci na wspólne mini sesje zdjęciowe z dziadkami. Dziś wielu fotografów oferuje mini sesje z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koszt to zwykle około 200-250 zł za 5 ujęć (dodatkowe płatne), ale spotkałam się też z ofertami, gdzie pierwsze zdjęcie było za 1 zł, a każde dodatkowe za 20-25 zł
 
Dlaczego warto? Dziadkowie mają niespodziankę i profesjonalne zdjęcia z wnukami. To piękna pamiątka. Plus to zdjęcie zaraz wyląduje w ramce i cieszyć będzie nie tylko oczy dziadków, ale ich dusze, bowiem wspominać będą co też berbecie na tej sesji robiły. My właśnie taki prezent ofiarowaliśmy naszym dziadkom w ubiegłym roku i byli bardzo zadowoleni. 
 
Ale jak już powiedziałam, ja bardzo lubię robić bliskim niespodzianki. A Wy? Co tym razem przygotowaliście? A może macie jakiś rytuał? Może co roku robicie to samo? Podzielcie się swoimi pomysłami. 
 

Życzę przyjemnego Dnia Babci i Dziadka!
 
 

Zobacz także

0 komentarze