Będziesz tam? - pyta Guillaume Musso

3 lutego 2017

Kto zna mnie nieco dłużej, albo należy do mojego wspaniałego Klubu Książki, ten wie doskonale, że jestem ogromną fanką Guillaume Musso. Dziewczyny się śmieją, że za promocję jego książek powinni mi płacić i to sporo, bo nie umiem o tym autorze powiedzieć chociażby jednego złego słowa. Za to wychwalam go tak często, że kilka osób już skusiłam do przeczytania jego powieści i absolutnie tego nie żałują. 

Zakochałam się od pierwszego rozdziału, pierwszej jego książki po którą sięgnęłam, czyli "JUTRO". I tak moja miłość trwa niezmiennie. W zeszłym roku przeczytałam kolejne 7 jego powieści. Zostały mi już tylko 3, a na samą myśl, że je przeczytam robi mi się smutno, bo chcę więcej i więcej! Rzadko mi się to zdarza. Jego książki są pełne napięcia, tajemnic i magii. Musso wciąga w swój świat. Świat przepięknie wykreowany. Świat z którego ciężko jest się wyrwać. "Jeszcze tylko jeden rozdział i pójdę spać" - to moja stała śpiewka przy czytaniu jego książek.

"Będziesz tam?" to jedna z lepszych jego książek. Pełna surrealistycznej magii. Wyobraź sobie, że jakimś sposobem możesz cofnąć się do swojej przeszłości. Zmieniłabyś coś, wiedząc, że zmienisz bieg wydarzeń? Że nie tylko Twoje życie potoczy się inaczej?
 
Elliot Cooper jest doskonałym chirurgiem. Błyskotliwym, opanowanym, doświadczonym, ale jest też bardzo samotny. Poza córką Angie i jedynym przyjacielem, który towarzyszy mu przez całe dorosłe życie nie ma nikogo. Ma 60 lat, jest niezwykle przystojny, bogaty i spełniony zawodowo, jednak cierpi na śmiertelną chorobę. Wie, że nie ma dla Niego żadnego ratunku. Jego jedynym marzeniem jest jeszcze raz ujrzeć kobietę swojego życia. Kobietę, która od dawna nie żyje. Pewnego dnia, gdzieś w odległej od San Francisco północno - wschodniej Kambodży, podczas misji humanitarnej Czerwonego Krzyża, w podziękowaniu za uratowanie małego chłopca, stary Khmer wręcza mu tajemniczy flakonik z dziewięcioma pozłacanymi pigułkami. Pigułkami, które umożliwiają Elliotowi podróż w czasie...
 


W książkach Musso każdy odnajduje coś innego. Jedni twierdzą, że jest mistrzem romansu, ale dla mnie to autor wspaniałych thrillerów, w których siłą sprawczą jest zwykle miłość. To przede wszystkim ogromne napięcie, zagadki, ekscytacja, piękne cytaty rozpoczynające i puentujące każdy rozdział oraz doskonałe studium postaci. Bohaterzy w książkach Musso są przedstawieni od a do z - niepozbawieni swych czarnych stron, problemów, namiętności. Zwykle los ich nie oszczędza. Mają swoje traumy, historie i problemy. Musso niezwykle lekkim piórem ukazuje jak przeszłość wpływa na nasze życie, jak dzieciństwo determinuje naszą dorosłość i jak łatwo zmienić całe życie w jednej chwili. Efekt motyla, prawdziwa miłość oraz poświęcenie to główne motywy, które odnajdziesz w powieści "Będziesz tam". Przeczytaj koniecznie! 

A jaki jest Twój ukochany autor?
 
 

Zobacz także

0 komentarze