Masaż prenatalny - dlaczego warto się na Niego wybrać?

23 lutego 2017

 
Bardzo mnie cieszy fakt, że w Polsce, w ostatnich latach wzrasta świadomość społeczna dotycząca już nie tylko rodzicielstwa, ale również samej ciąży i naszego ciała. O ciąży coraz więcej się mówi, coraz więcej się wie. Blogerki wreszcie zaczynają mówić prawdę, odczarowując parę mitów, a z zachodu przychodzą do Nas nowe wiadomości, które powoli wprowadzamy w życie. Ostatnio pisałam Wam o zbawiennej mocy masażu Shantala, a dziś chciałam Wam przedstawić, czym jest MASAŻ PRENATALNY, bo założę się, że jeszcze o nim nie słyszałaś.

Sama dowiedziałam się o nim zbyt późno, by z Niego skorzystać, czego nieprawdopodobnie żałuję, bowiem na mnie samo słowo masaż działa relaksująco i kojąco, a co dopiero myśl o masażu w ciąży. Anna Olejniczak - Łasecka jest właścicielką Kliniki Kosmetycznej ESENCJA PIĘKNOŚCI w Łodzi. Stworzyła to miejsce z myślą o przyszłych mamach. Możesz tam ze spokojną głową pójść na zabieg, który jest  dla Ciebie bezpieczny, a w ofercie znajdziesz zabiegi, o których marzy i potrzebuje każda mama: nawilżanie twarzy, zabiegi pomagające dbać o jędrność biustu, ulżyć w opuchliźnie zmęczonych nóg, zrobić depilację naturalną pastą cukrową (przygotowanie do porodu), zapisać się  na naukę masażu Shantalla, a także zrobić ów masaż prenatalny.  

MASAŻ PRENATALNY? A co to?


Jak mówi sama Ania "masaż prenatalny to specjalna technika masażu stworzona z myślą właśnie o kobietach w ciąży. Masaż jest w pełni bezpieczny. Jego celem jest poprawa samopoczucia przyszłej mamy, głęboki relaks oraz przygotowanie jej skóry do dalszych etapów ciąży i szybszy powrót do formy po rozwiązaniu. Na świecie uznawany za swoistą terapię przyszłej mamy. W Polsce jeszcze mało znany. Masaż niweluje objawy zmęczenia, a także dolegliwości ciążowe przygotowując przyszłą mamę na zbliżający się wysiłek porodowy, oraz zapewnia łatwiejszy powrót do formy po porodzie"

Jednak to co mnie się wydaje najważniejsze, to fakt, że odczuwając głęboki relaks przyszła mama nabiera większej świadomości własnego ciała oraz jego możliwości, co znacznie ułatwia współpracę na porodówce. Masaż bowiem pozwala również poczuć "magię ciąży". Jest dedykowany dla mam, które "tego nie czują", które pozostają w dość antagonistycznej postawie do sytuacji w której się znalazły, które nie są w stanie zaakceptować zmian zachodzących w ciele. Masaż pozwala poczuć w sobie życie, poznać na nowo swoje ciało, zrozumieć zachodzące zmiany i je zaakceptować.  

"Stosowany regularnie pozwoli zachować piękną skórę pozbawioną rozstępów. Wiele kobiet właśnie tego najbardziej się obawia, że po ciąży jej skóra będzie brzydka, z rozstępami, rozciągnięta. Stanie się nieatrakcyjna. Tymczasem po masażu pozostaje odżywiona, natłuszczona oraz nawilżona.

Kosmetyki użyte do masażu są w pełni bezpieczne i naturalne. Nie zawierają parabenów, ani innych szkodliwych substancji. Masaż prenatalny powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie i dogłębną dokumentację oraz szeroką wiedzę specjalistów. Jest on w pełni bezpieczny i został zaakceptowany przez lekarza ginekologa-położnika". Wykonywany jest na specjalnej leżance, która dostosowana jest do kobiety z brzuszkiem, więc nie musisz się niczego obawiać. A najlepszy czas na jego wykonywanie to drugi trymestr ciąży".

 

ZALETY

 • zapobiega dolegliwościom bólowym pleców, stawów i mięśni,
 • poprawia krążenie krwi i limfy zmniejszając obrzęki nóg i kostek, 
 • poprawia sprawność ruchową i kondycję, 
 • równoważy procesy zachodzące w okresie ciąży, 
 • stymuluje umiarkowany, prawidłowy przyrost wagi, 
 • przygotowuje ciało do porodu, 
 • zapewnia profilaktykę przeciwrozstępową, 
 • przeciwdziała utracie jędrności i elastyczności skóry,
 • przynosi odpoczynek, relaks i poprawia samopoczucie
 • dotlenienie organizmu zarówno matki jak i dziecka,
 • umożliwia szybszy powrót do formy po ciąży,
 • wyjątkowe doznanie dla przyszłej mamy.

PAMIĘTAJ  O PRZECIWSKAZANIACH


Zanim zdecydujesz się na zabieg, warto skonsultować swoje chęci z ginekologiem, bowiem nie jest on dozwolony dla kobiet, których przebieg ciąży obciążony jest dużym ryzykiem, przebieg poprzednich ciąż był z komplikacjami lub zakończył się poronieniem. Nie można go również wykonywać w pierwszym trymestrze ciąży, ani przy stanach zapalnych, mając schorzenia dermatologiczne, świeże urazy, podwyższoną temperaturę ciała, podejrzenia schorzenia onkologicznego ani przy ryzyku wystąpienia krwawienia. W pozostałych przypadkach jest bezpieczny i niewątpliwie bardzo przyjemny.


Sama dowiedziałam się o nim zbyt późno, gdy byłam już przy końcówce ciąży, a mój brzuchol był już zwyczajnie za duży. Dlatego jeśli jesteś w drugim trymestrze, rozejrzyj się za salonem, który jest przyjazny kobietom w ciąży. Zapytaj, czy w ofercie mają masaż prenatalny. Założę się, że nie pożałujesz. W ciąży jesteśmy burzą hormonów, dlatego tak ważne jest ukojenie, osiągnięcie równowagi i spokoju, bo szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko

Za rzetelne i profesjonalne informacje potrzebne do napisania artykułu dziękuję Klinice Kosmetycznej "Esencja Piękności"


A może już byłaś na takim masażu i podzielisz się swoimi doznaniami?

Zobacz także

0 komentarze