Nie bądź bierny! Pomóż dzieciom z domów dziecka - dołącz do akcji #KLASYKA DLA SMYKA

20 lutego 2017


 
Zawsze byłam bardzo empatyczną istotą, mocno uwrażliwioną na czyjeś nieszczęście. Odkąd pamiętam pomagałam w domach dziecka, organizowałam składki w liceum, pomagałam prowadzić zajęcia dla dzieci z chorobą Downa. Odkąd stałam się mamą nic w tej kwestii się nie zmieniło. Kocham pomagać innym. Co więcej, czuję się do tego zobowiązana. Dlaczego? Życie dało mi tak wiele ciepła, dobroci, miłości i szczęścia, że czuję się w powinności, by podać to dobro dalej w kosmos. Czy wierzę w karmę? Nie do końca - niestety nie każdy dostaje to na co zasłużył, bo co takiego złego zrobiły w życiu dzieciaczki z Domów Dziecka, że nikt ich nie chce? Wiem, że świata nie zbawię, ale jeśli mogę wywołać na twarzach tych niechcianych dzieci uśmiech, jeśli mogę podarować im odrobinę szczęścia, pokazać lepszy świat, w którym ludzie myślą i troszczą się o innych oraz okazują im bezinteresowność, dać na dzieję, to dlaczego mam tego nie robić? Ty też możesz!

#KlasykaDlaSmyka to akcja zorganizowana przez dwoje blogerów, Dagmarę, którą już z pewnością znacie, bo razem ze mną prowadziła wymianę książkową - a więc SOCJOPATKĘ o ogromnym sercu oraz Radka z bloga OSIŃSKI PO LUDZKU. Radek wpadł na piękny pomysł, by wzniecić w dzieciach z Domów Dziecka miłość do czytania. W końcu w książkach mogą odnaleźć ciepło, miłość, przyjaźń, przygodę, nadzieję oraz wiarę, których im tak bardzo na co dzień brakuje.    


NA CZYM POLEGA AKCJA? 

 

Nie jest skomplikowana. Do Maja, raz w miesiącu (konkretnie 20-stego każdego miesiąca) na kilkunastu blogach ukaże się post informujący o kampanii. Pod nim możesz ZGŁOSIĆ DOM DZIECKA, KTÓRY MA ZOSTAĆ OBDAROWANY KSIĄŻKAMI - wystarczy, że w komentarzu podasz nazwę i adres, do czego gorąco Cię zachęcam (na zgłoszenie wybranego przez siebie DD masz tydzień!) My zaś staramy się o to, by pozyskać sponsorów, którzy zafundują dzieciom książki.
Ponadto do akcji możesz dołączyć jako:
  • ambasador - jeśli chcesz rozpropagować akcję - udostępnić ten wpis, udostępnić plakat promocyjny, zaprosić znajomych i rodzinę do udziału lub jeśli jesteś blogerem, samemu napisać taki wpis
  • sponsor - jeśli pracujesz w wydawnictwie, księgarni, fundacji lub po prostu masz dobre serce i chęci, by samemu wysłać do Dagmary lub Radka książki dla dzieci, nie wahaj się. A może składkę przeprowadzisz w swoim miejscu pracy?

Co miesiąc zostanie wyłoniony Dom Dziecka, który dostanie pakiet książek. Jeśli darczyńców znajdzie się więcej, to więcej Domów Dziecka oraz dzieci dostanie ufundowane książeczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fb wydarzenia.

Jeśli chcesz nam pomóc UDOSTĘPNIJ PROSZĘ TEN WPIS 
 lub POBIERZ PLAKAT (TUTAJ)


 

A CO UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ W PIERWSZYM MIESIĄCU AKCJI?A całkiem sporo. Cieszę się niezmiernie, że też mogłam dołożyć swoją cegiełkę, a to za sprawą moich wspaniałych dziewczyn z Klubu Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ. Na pomysł wpadła Kasia Berska, która również pozyskała sponsora, a ja na grupie przeprowadziłam błyskawiczną zbiórkę pieniędzy. Dziewczyny w 3 dni przesłały mi pieniądze, zrobiłyśmy listę książek i  największe w życiu zamówienie książkowe. Ponad 20 wspaniałych kobiet wspólnie zebrało ponad 1100 zł i za to zakupiłyśmy ponad 50 książeczek dla dzieci. No sami spójrzcie, jak to cudnie wygląda. Dziewczyny moje kochane jesteście fantastyczne! Daga bardzo dziękuję za oszałamiające zdjęcia!


 
 
 

O drugi pakiet postarała się Katarzyna Berska z bloga Yellow Pear, która znalazła pozyskałaanonimowego sponsora.
 
Trzeci  pakiet jest od Karolina Mos - autorki bloga Bąbelkowo, która zdecydowała się przekazać kilka książek dla dzieci. Do kogo powinien trafić ten pakiet?


Czwarty  pakiet jest od Asia Maja - autorki bloga MY NA SWOIM, która wraz ze swoją mamą zaszalała na zakupach i wesprą jeden z Domów Dziecka.


Piąty pakiet od Małgorzata Śmiechowicz z bloga Matczyne Fanaberie, która jako ambasadorka znalazła wydawnictwo, które zechciało przyłączyć się do Akcji. Wydawnictwo Publicat S.A. Grupa Wydawnicza przekazało duży pakiet książek.
 

Ostatni pakiet to połączenie książek od pojedynczych darczyńców, a więc "ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka" Książki ufundowali: Magdalena Jurczyk - zestaw Alfreda Szklarskiego, Mariusz Grubiński - "Małego Księcia", Agnieszka Banasik - "Opowieści z Narnii", Kamila A. Paszelke -"Opowieści z Narnii" i "Karolcie", Zafascynowana życiem ufundowała "Sposób na Alcybiadesa", "Dzieci z Bullerbyn" i "Most do Terabithi", Anna Chomiak -14 bajek, legend, wierszy, a nasz organizator Radosław Gabinek -  "Trzech muszkieterów".


Całkiem nieźle jak na początek prawda?W kolejnych trzech miesiącach ukażą się kolejne posty. Zawsze 20 - stego dnia miesiąca. Jeśli więc znasz jakiegoś autora książek, wydawnictwo, księgarnię, fundacje, sponsorów lub jesteś blogerem i chcesz stać się ambasadorem takim jak ja, nie zwlekaj. Więcej dowiesz się na naszej grupie facebookowej. Możesz też bezpośrednio napisać do organizatorów.

I jeszcze raz bardzo PROSZĘ, UDOSTĘPNIJ TEN POST. Powiadom o akcji rodzinę i znajomych, z pewnością znajdzie się ktoś kto będzie chciał do Nas dołączyć. Niech dobre wieści szybko się rozchodzą. Przecież znasz potęgę facebooka.


I pamiętaj by w komentarzu wskazać konkretny DOM DZIECKA.
To co dołączasz do Nas? 
 
 
 

Zobacz także

0 komentarze