15 pomysłów na prezent dla 3 - latka

5 maja 2017Pomimo minimalizmu, lubię przygotowywać zestawienia prezentów dla dzieci. Oczywiście są one mocno subiektywne, opieram się w końcu na czystej obserwacji własnego dziecka, a więc nasza lista nie każdemu może przypaść do gustu. Staram się  jednak wybierać prezenty ponadczasowe, które naprawdę maluszka zainteresują i których nie rzuci w kąt.

Co lubi trzylatek? Naśladować dorosłych. A jaki jest? Nad wyraz aktywny. Co jest mu potrzebne - świadoma mądra stymulacja i nauka poprzez zabawę. Przyda się więc coś do odgrywania ról, coś dającego upust energii i coś dzięki czemu będzie się rozwijał.

Jeśli chodzi o prezenty urodzinowe jestem zwolenniczką kupowania do spółki czegoś większego, co posłuży dziecku przez dłuższy okres, zamiast kilkunastu pierdół. Po pierwsze gdy jest czegoś za dużo, dziecko nie wie, czym ma się bawić. Po drugie - wierz mi lub nie - ale im mniej tego, tym lepiej dla jego rozwoju. 

15 POMYSŁÓW NA PREZENT DLA 3 - LATKA


Jeśli masz ogród - to wspaniale! Możesz postawić na  DOMEK DO OGRÓDKA (zabawa w dom na świeżym powietrzy) czy zjeżdżalnię (nie wiem, co w niej jest, ale dzieci ją kochają), bo podejrzewam że piaskownicę i huśtawkę już masz?
 
Dla aktywnych dzieci wspaniałym pomysłem będzie HULAJNOGA lub rower (i tu już zależy od stopnia rozwoju dziecka i podejścia rodziców. Jedni stawiają na rower biegowy, inni na trójkołowy. Maja w zeszłym roku otrzymała biegówkę i... nie chce na nią wsiadać. Nie i już. Boi się. Nie ogarnia tego. Jeździków też nie lubiła. 

Gdy brak Ci pomysłów, z pomocą przychodzi LEGO. LEGO to zawsze dobry pomysł. Jedne dzieci zaczynają się bawić wcześniej, inne później, ale LEGO od kilkudziesięciu lat po prostu rządzą. A i dorośli częściej przy nich siadają do zabawy z dziećmi, przypominając sobie własne dzieciństwo

Nadadzą się wszelkie zabawki, którymi bawić się można w naśladowanie: przybory do kuchni (garnki, warzywa, owoce, muffiny, pizza, tort, zestaw filiżanek, czajnik, toster, ekspres do kawy...), zestawy fryzjerskie, zestaw lekarza itp. Ale też fajnym pomysłem będzie APARAT FOTOGRAFICZNY. Maja widząc, jak robię zdjęcia zabiera mi mój - chcąc robić prawdziwe zdjęcia. Jednocześnie uwielbia bawić się w "na niby" i robić cyk cyk cyk. Z pewnością Twoje dziecko lubi robić to,  co Ty - więc sama będziesz najlepiej wiedziała, co interesuje Ciebie - trzylatek to taka mała papuga. Co robi mama - robi i on. Co ma mama - chce i on. Dlatego w naszym zestawieniu nie może zabraknąć ZEGARKA NA RĘKĘ. Odkąd dostałam swój wymarzony na gwiazdkę, ilekroć go założę - Maja również chce.

Nie lubię zabawek "ogłupiających" - czyli grająco - piszcząco - denerwujących, które jedyne co robią, to dziecko pobudzają. I nie koniecznie mam tu na myśli pobudzanie wyobraźni. Nie jestem zwolenniczką kupowania tabletów i komórek dla tak malutkich dzieci. Osobiście wolę przemycić coś mądrzejszego - jak np. DREWNIANY ZEGAR (do nauki cyferek i pojęcia czasu), czy DREWNIANY ALFABET (do zabawy w słowa, rymowanki itp.) lub chociażby KÓŁKO i KRZYŻYK (wspierający wyobraźnię i myślenie perspektywiczne). 


Jeżeli jesteś ciocią i chcesz wydawać dużo pieniędzy, a pragniesz by prezent był niedrogi ale trafiony, warto postawić na rzeczy niezawodne, które po prostu dziecku sprawiają mega radochę: naklejki, tatuaże, stempelki, magnesiki, mazaki do kąpieli czy błyszczyk dla dziewczynki - szczególnie gdy mama się maluje - pewnie już grzebie w kosmetyczce - Maja chce ciągle pomadkę. Dlatego na urodziny z pewnością dopakuję jej błyszczyk. Dzieci zwykle cieszą się z rzeczy malutkich.

A Ty? Co proponujesz na prezent dla 3 latka?


Jeśli czujesz niedosyt lub nie znalazłaś tu niczego dla siebie zerknij do listy 15 POMYSŁÓW NA PREZENT URODZINOWY DLA 2 - LATKA - tam z pewnością coś znajdziesz.

A jeśli masz młodsze dziecko polecam:


Zobacz także

0 komentarze