CZYTAJ Z NAMI - PODSUMOWANIE KAMPANII CZYTELNICZEJ #4

26 lipca 2017


#CZYTAJZNAMI to kampania blogerek, którzy należą do Klubu Książki "Przeczytaj i Podaj Dalej". Naszym celem było zachęcenie czytelników do czytania książek, ukazanie jak wszechstronne jest czytanie, jak wiele gatunków literackich istnieje, jak różne jesteśmy my, a przez to różne są książki po które sięgamy. Pragnęłyśmy zarazić swoją pasją innych, a przede wszystkim pokazać, że nie jesteśmy statystycznymi Polkami. 

To już ostatnie podsumowanie. Ostatnie, bo było ich więcej. To już czwarte. W kampanii wzięły udział 43 wspaniałe dziewczyny i  w przeciągu 42 tygodni powstały 42 wspaniałe teksty. Na czym to polegało? Co tydzień inna z nas zapraszała 3 dziewczyny do wpisu gościnnego rzucając jakiś temat. A tematyka była naprawdę zaskakująca i nieprawdopodobnie kreatywna. Sama bym w życiu nie wymyśliła tak wielu wspaniałych tekstów. Sama zobacz. Jestem przekonana, że jeśli nie czytasz, to zaczniesz, bo znajdziesz tu coś dla siebie. Jeśli czytasz, to poniższe wpisy będą dla Ciebie źródłem inspiracji i zaczniesz jak szalona dopisywać pozycje do Twojej listy MUST READ.

Oto ostatnie 12  wpisów w ramach naszej akcji:

1. Zestawienie otwiera Kasia - autorka bloga  KATARZYNAGRZEBYK.PL, która wpadła na genialny pomysł i zapytała dziewczyny czego i od kogo chciałyby się nauczyć. Bo która z Nas czytających, nie marzy o tym by napisać własną książkę? 

2. Karolina z WARIACJE( NIE ZAWSZE) NA TEMAT chciała nam podnieść ciśnienie. Dlatego poprosiła o wskazanie książki lub autora, który je najbardziej zbulwersował.  W końcu są takie książki prawda? I niestety zwykle je pamiętamy. 

3. Ela z SONRISABOOKS.BLOGSPOT.COM mnie zaskoczyła, gdy rzuciła swój temat. Książki idealne za życiowym zakręcie. Jakie to? Dziewczyny wykazały się wrażliwością, ukazując różnorodność swoich charakterów i światopoglądów.

4. U Agi z NIEBIESKIEGO STOLICZKA zjadziesz książkę z zakończeniem, które wdeptało dziewczyny w ziemi. Brzmi intrygująco?

5. Weronika FAN OF BOOKS nie zgadza się na wszystko, co jej autor oferuje. Dlatego zapytała o  książki, w której dziewczny chętnie zmieniłyby fabułę. Wyobrażacie sobie czasem książkę, której akcja toczy się zupełnie innym torem? gdzie bohater wcale nie jest głównym bohaterem, a miłość nie zawsze kończy się dobrze?

6. Dzięki Karolinie z KARO PISZE TU rozmarzysz się i możesz ujrzeć swojego partnera z nieco innej perspektywy. No właśnie. Z kim chciałabyś spędzić resztę życia. Kto dla Ciebie jest mężczyzną idealnym? oczywiście mowa o księciu z bajki.. 

7. Paulina z CZYTAJ NA WALIZKACH chciałaby zekranizować kilka książek. Podobnie jak dziewczyny, które u niej pisały.

8. Aleksandra z PARAPETU LITERACKIEGO lubi, gdy książka coś w nas zmienia, otwiera nieznane drzwi, otwiera oczy, daje nowe możliwości.

9. Aga z LIFESTYLE BY AGNIESZKA swoją pasją do czytania chciałaby zarazić każdego, dlatego dziewczyny poprosiła o pomoc, pytając wprost jaką książką zachęciłyby dorosłą osobę do czytania? 

10. Paulina zYAKIE - FAYNE.pl pokazuje wielorakość emocji, jakie potrafi wzbudzić w nas autor - niekiedy mocno skrajnych, bo jak można kochać i nienawidzić jednocześnie? 

11. Ewelina z BLAIR CZYTA również lubi kino, dlatego temat się powtórzył, ale książki i dziewczyny nie, dlatego koniecznie musisz tu zajrzeć, by poznać książki, które muszą mieć finał na dużym ekranie. Gwarantuję, że z Eweliną zostaniesz na dłużej.

12. Na koniec zapraszam do Kasi z ANTOSIEWICZ.EDU.PL, która dołączyła do nas w ostatniej chwili. Mam nadzieję, że swojej decyzji nie żałuję, bo wpis powstał bardzo ciekawy, a dziewczyny okazały się "łaskawe" dając niektórym autorom drugą szansę. Ty dajesz? Bo ja rzadko. 
Mam nadzieję, że poczułaś się zaintrygowana i już rozpoczęłaś floating po blogach? Pamiętaj, że to nie wszystko! Poniżej znajdziesz kolejne 30 intrygujących linków i poznasz 30 innych, wspaniałych miejsc w sieci:


Z tego miejsca chciałabym podziękować moim wspaniałym dziewczynom: za kreatywność, za zaangażowanie, za pomysłowość i codzienną dawkę inspiracji jakie otrzymuję od Was w Klubie i na Waszych Blogach. Bardzo dziękuję, że dołączyłyście i tak chętnie promowałyście akcję. Mam nadzieję, że dzięki nam znalazły się osoby, które sięgnęły po opisane przez Was książki. Cudownie było poznać Wasze blogi i Was same nieco bliżej.
 

Zobacz także

0 komentarze