Czytanie nie musi być drogie

8 września 2017


Czytanie nie musi być drogie. W zasadzie czytać można za darmo. I wcale nie mam na myśli biblioteki, a wymianę książek. Tak! Bo książkami można się przecież wymieniać. Głęboko wierzę, że książka to nie chusteczki, nie są jednorazowe. Fakt trochę ze mnie ekolożka, ale sama pomyśl. Trzymałaś kiedyś w rękach książkę z ubiegłego stulecia? Zrobiła na tobie wrażenie? Ten zapach? Świadomość, że przed Tobą przeczytały ją setki osób. Mimo woli zastanawiasz się, kto ją miał w ręku przed Tobą. To książka z duszą. Coś wspaniałego prawda? Właśnie o to chodzi. Książka musi żyć! Książka musi spełniać swoją rolę. Musi być czytana! 
 
Założę się, że w domu, na Twoich półkach, zalega mnóstwo lektur, które tylko zbierają kurz, a mogłyby żyć, dawać innym przyjemność, zabierać ludzi w podróż. Lubisz mieć ich dużo? Jedno i drugie jest wykonalne. Wymień się. Zamień stare, na nowe, nieprzeczytane. Odświeżysz biblioteczkę, poznasz nowych ludzi, z którymi potem możesz dyskutować, wymieniać poglądy i spostrzeżenia. Do tego będziesz się świetnie bawiła i lepiej poznasz blogesferę.

WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA "PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ" to akcja czytelnicza, która ma na celu nie tylko wymianę książkową, ale również promocję czytelnictwa. Statystyki mówią, że Polacy nie czytają. A ja mówię: guzik prawda. To już czwarta edycja wymiany i wierz mi, wiem co mówię. Wszyscy się przy tym świetnie bawią, a tytułów mamy tutaj tysiące. Nie przesadzam. Podczas gdy jedni wymieniają trzy lub cztery książki, inni znajdują koło 50 nowych. Do tego jest nas naprawdę dużo. Sama zerknij w poprzednią edycję.
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYMIANIE KSIĄŻKOWEJ?


Po pierwsze udział może wziąć absolutnie każdy, kto ma internet. W poprzedniej edycji liczba czytelników przewyższyła liczbę blogerów, z czego byłam naprawdę rada, bo właśnie do tego dążę.
 
Po drugie książkami wymieniamy się bezkosztowo. Płacisz tylko za wysyłkę własnej. Jeśli skorzystasz z alternatywy poczty polskiej, nowa książka będzie Cię kosztowała około 7.70 zł Brzmi atrakcyjnie?
 
Po trzecie to wspaniała zabawa, która nieprawdopodobnie wkręca.
 
Dagmara, czyli moja wspaniała współprowadząca SOCJOPATKA mówi, że lubi wymieniać książki, ponieważ jest to jedna z tańszych i przyjemniejszych metod poznawania nowych lektur. Z jednej strony ma przyjemność (niekiedy osobiście) poznać osoby, które podobnie jak ona uwielbiają czytać, a z drugiej strony ma możliwość wyłowienia perełki za bezcen. Dodatkowo wymiany książkowe są o tyle fajne, że możesz wyszukać nowości wydawnicze, jak i białe kruki, których nie znajdziesz nigdzie indziej, bo na przykład nie ma ich już w sprzedaży, ale zalegają od lat u kogoś na półce.
 
Czego chcieć więcej?
 

Chyba pora przejść do konkretnych informacji. Może tym Cię przekonam?


KIEDY?

WYMIANA KSIĄŻKOWA "PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ" trwa 10 dni! 
Od 1 do 10 października 2017 r. 
Zaczynamy w niedzielę, bo wówczas zdecydowana większość z nas ma czas. A pierwszy dzień to zwykle szaleństwo


GDZIE?

  • Tu na SAVE THE MAGIC MOMENTS.
  • U SOCJOPATKI.
  • Na Facebooku, gdzie zostało utworzone WYDARZENIE.
  • Na instagramie (wystarczy fotkę z książkami, które masz na wymianę oznaczyć #przeczytajipodajdalej4).


JAK DOŁĄCZYĆ ?


Jeśli jesteś blogerem, napisz do mnie lub Dagmary wiadomość prywatną. Z przyjemnością prześlemy Ci szczegóły. Zajrzyj też na WYDARZENIE, które zostało utworzone specjalnie dla wszystkich jego uczestników. W opisie znajdziesz wszelkie istotne informacje.

Jeśli jesteś czytelnikiem bloga wystarczy, że 1 października b.r. wejdziesz tu na bloga SAVE THE MAGIC MOMENTS oraz SOCJOPATKA i w komentarzu zostawisz listę książek, które masz wystawione do wymiany. Na naszych blogach znajdziesz też przekierowanie do wszystkich blogerów, którzy zdecydowali się na udział w zabawie. Komentarze możesz zostawiać również u nich, w wydarzeniu oraz wstawić zdjęcie swoich książek na  INSTAGRAM z hashem #przeczytajipodajdalej4
 
Warto zostawić komentarz u mnie i u Dagi nawet jeśli u Nas nic nie znajdziesz.  Dlaczego? Do nas  zagląda każdy uczestnik zabawy i każdy nasze komentarze czyta. Masz więc dużo większą szansę wymieniania się z innym czytelnikiem. Sama też koniecznie zerknij, czy ktoś z osób prywatnych nie ma do zaoferowania czegoś ciekawego 

Boisz się Disqusa? Niesłusznie. Nie musisz się wcale logować. Jednak rozważ tę opcję. Disqus jest o tyle fajny, że gdy odpowiem na Twój komentarz, dostaniesz go na maila. Nie musisz wcale co rusz sprawdzać, czy ktoś Ci odpisał. Są same plusy!


A w wymianie będzie się działo. Mówię Ci. Swój udział już zadeklarowało nam już kilkudziesięciu blogerów! a wśród nich znajdziecie:

Na koniec chciałabym Ci jeszcze pokazać cudny plakat, który przygotowała dla nas Kasia z YUMMY MUMMY IDEAS.

Chciałybyśmy by wieść o naszym wydarzeniu rozniosła się po internetach, ale bez Twojej pomocy nam się to nie uda. Dlatego będziemy Ci bardzo wdzięczne, jeśli zechcesz go dla Nas udostępnić. Kto wie, może wśród Twoich znajomych czy fanów są jakieś książkowe freaki?

To co dołączysz do Nas? Co  w ogóle myślisz o moim pomyśle? A może potrzebujesz więcej informacji? Brałaś kiedyś udział w takiej zabawie?


Te cudne foteczki wykonał Bartosz Sobczak - dziękuję!
 
 

Zobacz także

0 komentarze