KOCHANIE przez CZYTANIE - kampania społeczna zachęcająca do codziennego czytania dzieciom - dołącz do Nas i Ty!

29 stycznia 2018


Kocham czytać książki, a jeszcze bardziej kocham czytać córci i nie mogę się doczekać, aż młodsza podrośnie na tyle, że zamiast je jeść zacznie troszkę słuchać. To wspaniały, magiczny czas, tylko nasz. Każde dziecko zasługuje na takie chwile ciepła, bliskości i magii. Właśnie dlatego chciałabym zachęcić wszystkich dorosłych do wspólnego czytania z dziećmi. Właśnie dlatego powstało #KOCHANIEprzezCZYTANIE
 
#KOCHANIEprzezCZYTANIE to kampania społeczna promująca CZYTANIE DZIECIOM. To akcja, którą utworzyłam wraz z dziewczynami z mojego Klubu Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ. Chcemy pomóc rodzicom wykształcić w sobie nawyk codziennego czytania dziecku.

#KOCHANIEprzezCZYTANIE to 28 blogerek, które codziennie przez 28 dni, zaproponują Ci 28 książeczek dla dzieci w różnym wieku. 

To akcja w tamach której, na moim profilu INSTAGRAM codziennie przez cały luty, będę prezentowała Ci perełki z biblioteczki Emiluszka i Majeczki, które naprawdę warto poznać, które niosą ze sobą pozytywne wartości, które pomagają nam przezwyciężać problemy, rozjaśniać niejasności, tłumaczyć, bawić, rozwijać. 
#KOCHANIEprzez CZYTANIE do kampania dla mam, które wiedzą, jak ważne jest czytanie dzieciom i doskonale rozumieją korzyści wypływające z tej czynności.  Dla mam, które robią to codziennie i chciałyby namówić do tego wszystkich rodziców. Dlatego w lutym, namawiam wszystkich, również Ciebie do zalewania mediów społecznościowych zdjęciami książek dla dzieci lub rodziców czytającym w trakcie czytania swoim pociechom (oczywiście wcale nie musisz tym samym umieszczać wizerunku swojego dziecka).
Niech hashtag #KOCHANIEprzezCZYTANIE zaleje Facebook i Instagram. Niech zaroi się od zdjęć czytających dzieci i mam oraz książeczek, które przekazują pozytywne wzorce, bawią, uczą, tłumaczą, krzewią pozytywne wartości i kształtują kręgosłup moralny Twojego dziecka. 

Do akcji dołącza wiele mam blogujących, dlatego odnajdziesz tu nie tylko książeczki komercyjne, dostępne w znanych księgarniach, ale również egzemplarze z mniejszych wydawnictw, których misją jest wychowywanie poprzez czytanie. Książeczki polecane przez mamy zawsze są najlepsze. Sama tak szukam nowości dla dziewczyn. Blogowe mamy  wyszukują w sieci cenne, wartościowe perełki. Sama zobaczysz. Co więcej staramy się pokazywać Ci nie tylko okładki, ale również wnętrze książeczki, byś miała pewność, że poziom trudności dopasowany jest do możliwości i stopnia rozwoju Twojego dziecka.


Co o  tym myślisz? 

Jeśli spodobała Ci się ta idea dołącz do Nas!

 

W dniach od 1 do 28 lutego wstaw na fb lub instagramie zdjęcie książeczki z jej krótkim opisem lub po prostu waszą wspólną fotę podczas czytania. Nie zapomnij o hashtagu  #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Będzie mi również niezmiernie miło, gdy otagujesz również mnie poprzez wpisanie @save themagic moments. Tym samym będę wiedziała, że dotarłam do Ciebie. Sprawisz mi tym samym mega frajdę i dasz satysfakcję, że mój pomysł jest naprawdę dobry.

Blogujesz? Możesz stworzyć post z recenzją książeczki i wzmianką na temat akcji mojej i mojego Klubu Książki. A może sama jesteś molikiem książkowym i chcesz dołączyć do PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ? Właśnie pracuję nad nowym cyklem dni tematycznych pn. #czasmam :)

To jak? Działamy? Popierasz moja kampanię społeczną? Pomożesz mi proszę trafić do większego grona? Kliknij like na facebooku, udostępnij ten post lub mój PLAKAT! Niechaj trafi do Twoich znajomych i ich znajomych. Potem już tylko przejrzyj waszą domową biblioteczkę albo odwiedź bibliotekę i jeszcze raz wypożyczcie wasze ulubione książeczki. Zróbcie wspólne zdjęcia, a potem  wklejajcie foty. Szukajcie inspiracji pod hasłem #KOCHANIEprzezCZYTANIE 

Luty to miesiąc miłości, a okazywanie miłości przez czytanie jest jej jedną z piękniejszych form. Czytanie dziecku dla przyjemności to prawdziwa magia, zaspokaja bowiem wszsytkie emocjonalne potrzeby dziecka, tym wspierając jego rozwój psychiczny oraz intelektualny!

A już teraz, zapraszam Cię do poznania kilku fajnych pozycji, które opisywałam dotychczas na blogu. Chyba pora wznowić cykl Z BIBLIOTECZKI MAJECZKI:

Znasz któreś z nich?
 

Zobacz także

0 komentarze