Pomysł na idealny prezent dla Twojego dziecka, niezależnie od jego wieku

22 lutego 2018


Każdy z Nas, jako rodzic, pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej. Jeśli zaś chodzi o urodziny, pragniemy ofiarować dzieciom coś specjalnego, nietuzinkowego, wyjątkowego, niepowtarzalnego, wręcz wyjątkowego. Wielu w tej pogoni za prezentem idealnym się zatraca, wybierając coraz droższe i coraz bardziej abstrakcyjne rzeczy, w imię bycia super rodzicem. Bo super rodzica stać na wszystko, niczego dziecku nie odmawia i stara się być na wypasie. Tymczasem dzieci wcale nie potrzebują wiele. Szczególnie te najmniejsze. Potrzebują właśnie CIEBIE!

Pomyślisz, że dajesz przecież z siebie wszystko i to codziennie. Swoją energię, czas, poświęcenie. Tak, dajesz dziecku wszystko, co tylko możesz. Tylko, że ja tak dosłownie mówię o Tobie! Nasze pociechy nie będą pamiętały, że wstałaś do nich w nocy 12 razy. Nie będą pamiętały, że karmiłaś je piersią pomimo bólu i strachu. Nie będą pamiętały jak z worami pod oczami biegałaś za raczkującym bąblem, który zawsze miał siłę zrobić w domu rozpierduchę, podczas gdy Ty siwiałaś na widok wkładanych do wc małych rączek. Ale jest coś, co Twoje dzieci mogą docenić po latach. Mogą docenić Ciebie, tylko im w tym troszkę pomóż.

MASZ WIADOMOŚĆ


Złap za swój telefon i NAGRAJ SWOIM DZIECIOM WIADOMOŚĆ. Nagrywaj je nawet codziennie. Jak tylko zajdziesz w ciążę. Mów do dziecka. Nie tylko dosłownie. Mów do telefonu. Nagraj wiadomość do NIEGO W PRZYSZŁOŚCI. Opowiedz mu, jak wygląda Wasza rzeczywistość. Opisz, jakim jest dzieckiem, co lubi, czego nie znosi, czym Cię zaskakuje, jakie są jego osiągnięcia, czego się boi, o czym marzy. Powiedz, jak wiele dla Ciebie znaczy, jak bardzo go kochasz. Nagrywaj kiedy tylko chcesz! Jak często chcesz! Mogą to być porady na przyszłość. Mogą to być opisy waszego dnia. Jeśli masz córcię, opisz jej trudy macierzyństwa. Pokaż jej, że Ty też jesteś zmęczona, pokaż jej worki pod oczami i pokaż jej łzy wzruszenia, gdy zacznie chodzić. Nagraj wiadomość na urodziny! Nagraj, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży! Pozostaw dziecku wiadomość!

No tak, tylko po co, pomyślisz. Przecież widzi mnie na co dzień. Słyszy mnie, a lepiej nagrać jego. Jasne. Zgadzam się. Ale czy wie o Tobie wszystko, czy oby na pewno potrafisz w oczy powiedzieć o wszystkich Twoich marzeniach, pragnieniach, uczuciach? Czy uważasz, że dziecko będzie pamiętało, jak wyglądasz dziś za 10, 20, 30, 50 lat? A gdyby tak mógł odpalić film i zobaczyć oraz usłyszeć mamę, taką tu i teraz, jak siedzi na kanapie? 

TWOJE TU I TERAZ


Jesteśmy tu i teraz, tacy, a nie inni. Jesteśmy tu i teraz czujący, to co czujemy. Nie będziemy żyć wiecznie. Tak naprawdę nie wiemy, co czeka na nas za rogiem. A takie nagranie z radami mamy na temat życia, macierzyństwa, małżeństwa, prawdy życiowe, czy przepis na ulubione ciasto są bezcennymi darami, które mogą towarzyszyć im przez całe życie. Pomyśl, jakie to fajne zobaczyć swoją mamę i usłyszeć jej wzruszenie w głosie, gdy sama zaczęłaś chodzić, albo usłyszeć życzenia urodzinowe, których nie pamiętasz. Zobaczyć na żywo, nie na zdjęciach, jak wyglądała, gdy była w Twoim wieku, gdy miała te 30 lat?

Tak mnie tknęło...może ten pomysł Ci się spodoba? Może zaczniesz tak, jak ja nagrywać. 
Jeśli chcesz poznać więcej niebanalnych pomysłów na urodziny przeczytaj wpis KILKA NIEBANALNYCH POMYSŁÓW NA PIERWSZE URODZINY DZIECKA. Jeśli chcesz dziecku podarować coś więcej niż tylko zabawkę, z pewnością ten artykuł Cię zainspiruje.

A Ty? Jakie lubisz robić prezenty? Przygotowujesz dla dziecka coś wyjątkowego?
 
 
 

Zobacz także

0 komentarze