Co czytać dziecku? - podsumowanie kampanii społecznej #KOCHANIEprzezCZYTANIE

12 marca 2018


Jeszcze długo zanim zostałam mamą wiedziałam, że będę czytała moim dzieciom. Pamiętam doskonale, jak co wieczór siadała na moim łóżku i zagłębiałyśmy się wspólnie w innych świat. To jedno z moim najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Marzyłam, by moje dzieci również to pokochały. Na szczęście Majaucha o książki prosi sama. Nie czytamy o tej samej porze. Czytamy, gdy tylko mamy wolną chwilę, ale czytamy codziennie! I właśnie do tego zachęcam wszystkich rodziców. Dlatego w lutym zorganizowałam kampanię społeczną #KOCHANIEprzezCZYTANIE.

#KOCHANIEprzezCZYTANIE to blogowa inicjatywa, którą prowadziłam wraz z moim kochanymi dziewczynami z Klubu Książki PRZECZYTAJ i PODAJ DALEJ. Nie musiałam długo ich namawiać, by do mnie dołączyły. I tak przez cały luty, codziennie, każda z Nas recenzowała dla Was książeczkę lub książeczki dla dzieci, które warto znać, które warto czytać dzieciom. Pragnęłyśmy Cię zainteresować, zachęcić, wykształcić w Tobie nawyk codziennego czytania dziecku, jednocześnie zainspirować do przejrzenia dziecięcej biblioteczki. Jeśli już czytasz i to lubisz, ta akcja była również cudowną ucztą dla wszystkich książkoholików. Sama zapisałam mnóstwo tytułów. Nasza biblioteczka powiększyła się również znacząco dzięki udziałowi w kampanii wspaniałych wydawnictw, takich jak MAMANIA, ADAMADA, BABARYBA oraz ZIELONA SOWA.

Sama podjęłam się wyzwania, by codziennie na instagramie pokazać Ci inny tytuł. Tytuł, którzy zainteresuje Twoje dziecko. Tytuł po który naprawdę warto sięgnąć, bowiem prócz przyjemnej historii skrywa w sobie pozytywne wzorce i ponadczasowe prawdy. Dobierałam te książeczki starannie. Niektóre z pewnością znasz, ale niektóre nie są już dostępne w sprzedaży. Tym samym zachęcam do zapisania swojej pociechy do biblioteki. Nie tylko zaoszczędzisz dzięki temu sporo pieniędzy, ale nauczysz dziecko szacunku do książek oraz cudzej własności.

Organizując kampanię kompletnie nie spodziewałam się takiego odzewu ze strony mam. Nie tylko dziewczyny z Klubu Książki ochoczo dołączyły. Dołączały tez inne mamy. Blogerki pisały posty, znajomi wrzucali zdjęcia na instagram oraz facebook. Czytelniczki polecały ulubione książki własnych dzieci. Pod hashtagiem #KOCHANIEprzezCZYTANIE na obu portalach społecznościowych odnajdziesz setki zdjęć książeczek dla dzieci oraz dzieci lub rodziców czytających dzieciom. Zerknij koniecznie! Tylko uprzedzam, koszty mogą okazać się wysokie!

Jestem zszokowana pozytywnym odbiorem i nieprawdopodobnie zadowolona frekwencją. Cieszę się, że trafiłam do serc swoich czytelników. Cieszę się, że poruszyłam tak ważny temat, jakim jest czytanie dziecku. Nie wszyscy to robią! Niestety. Dlatego tak ważne jest by do tego zachęcać, nakłaniać, dawać dobry przykład. Wymawiamy się brakiem czasu, ale wystarczy 15 minut dziennie. Przecież tyle zajmuje makijaż. To tylko 15 minut. Więcej większość dziennie siedzi na facebooku, dłużej czytają gazetę. To tylko 15 minut, a korzyści z tego płynące Twoje dziecko będzie czerpało przez całe życie. 

Entuzjazm mam, jak i tak ciepłe przyjęcie sprawiło, że na sugestie by temat pociągnąć dalej, przystanęłam bez wahania. Tak więc, zdecydowanie będzie druga edycja!. Tak, tak! Na jesień. W listopadzie powtórzymy kampanię #KOCHANIEprzezCZYTANIE! Co Ty na to?
Tymczasem zachęcam Cię do oznaczania każdego zdjęcia książki dla dziecka, każdego zdjęcia, gdy wspólnie czytacie, każdego posta z recenzją, który wrzucasz w media społecznościowe (szczególnie Instagram) naszym hashtagiem #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Używajcie go i zaglądajcie do pozostałych. Szczególnie, gdy potrzebujecie rady w sprawie książek dla dzieci. 

Na SAVE THE MAGIC MOMENTS natomiast, już od kwietnia zostanie wznowiony cykl postów pn. Z BIBLIOTECZKI MAJECZKI. Z wielką chęcią z Mają pokażemy Wam nasze ulubione książki, książki które czytamy od jakiegoś czasu, książki które zachwycają ją oraz zachwycają mnie. Książki, które powolutku podtykamy również pod nosek Emilci. 
 

Mam nadzieję, że udało Ci się na bieżąco śledzić wpisy w ramach kampanii. Są naprawdę wspaniałe. Jeśli nie poniżej znajdziesz całą listę blogerek, które wzięły udział w moim przedsięwzięciu wraz z listą książek, które polecały. Serdecznie Cię do Nich zapraszam.

1. SAVE THE MAGIC MOMENTS - "W moim sercu"  Jo Witek 
2. TYGRYSIAKI - "Miłość" Astrid Desbordes
3. ROK Z KSIĄŻKĄ -  "Maciupek i maleńtas" - A. Janko
4. ŚWIAT TOMSKIEGO - "Kołysanka o piersiach mamy" - Monica Calaf, Mikel Fuentes oraz „Będziemy mieli drugie dziecko” -  Ewa Zubrzycka
5. NIEIDEALNA ANNA  "Judo. Nie tylko dla dzieci" -  K.B. Wiłkomirscy
6.  ANTYTERRORYSTKA - "Pięknie dziękuję"  - Ellen Surren
7. ZWYKŁEJ MATKI WZLOTY I UPADKI - "Wakacje u dziadków" - Magdalena Zarębska
8. JAMASKA -"Wszystkie przygody Amelii Bedelii" - Peggy Parish
9. LEW KANAPOWY -"Jakie to szczęście, że Cię znalazłem" - Guido van Genechten
10. POLIGON DOMOWY - "Lilka i wielka afera" - Magdalena Witkiewicz  - Kasi akcja spodobała się tak bardzo, że na swoim blogu publikowała wpisy w ramach akcji w każdy parzysty dzień miesiąca!
11. RECENZJE KIKI - ,,To, co najbardziej lubię..." Trace Moroney
12. TEKSTY KONTEKSTY  "Skarb Atlantów" - Agnieszka Stelmaszyk - cykl Kroniki Archeo
13. MATKA PUCHATKA -  “Kiedyś” Alison MgGhee
14. NIE TYLKO RÓŻOWO -“Serce” - Edmund Amicis
15. SZEGDUCHA - “Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii" - Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska
16. BLISKO PRZYRODY - “Pajączek Kędziorek” - Diana Amft
17. RUDYM SPOJRZENIEM - Dlaczego giną skarpetki? (Niezwykle przygody skarpetek 1 tom i 2 tom) - Justyna Bednarek
18. LEERAMANTE -"Charlie i Fabryka Czekolady" Road Dahl
19. NO NIE TAK - "Oczami maluszka ", "Obrazki maluszka. Brum brum", "Moja pierwsza książeczka. Ubrania", książeczka kontrastowa 2w1 "Kształty", Karty kontrastowe "Oczami maluszka"
20. BEZTROSKA MAMA - “Wiersze na dobranoc" - Agnieszka Nożyńska Demianiuk
21. RAZ A DOBRZE -  "Na szczęście mleko" - Neil Gaiman
22. KIKE MALUTKI - seria książeczek o Elmerze - David Mckee
23. DO UTRATY TCHU - "Niezłe ziółko" Barbara Kosmowska
24. CO ZA BADZIEWNY CZYTACZ - Książeczki obrazkowe na podstawie książek Mizielińskich "Miasteczko Mamoko" oraz Berner  seria "Ulica Czereśniowa"
25. PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE -  "LENIUSIOŁKI" - Anna Sakowicz
26. KROPLA MORZA - "10 niesamowitych przygód Neli" z serii "Nela mała reporterka".
27. A TO CI WYNALAZEK - "Historyjki Beatrix Potter"
28. KATARZYNA BERSKA -  Seria Mr.Man & Little Miss - Roger Hardgreaves 


 


Sporo czytania prawda? Podejrzewam, że u niektórych zostaniesz na dłużej. Zachęcam do wpisania na instagramie #KOCHANIEprzezCZYTANIE oraz namawiam do jego używania. Działałaś z Nami? Znalazłaś jakieś ciekawe tytuły książek dla swojego dziecka? Podoba Ci się moja inicjatywa. Koniecznie daj mi o tym znać. 

I dziękuję! Dziękuję z całego serduszka za udział. Za każdy post, za każde zdjęcie, za każdy like, serduszko, komentarz! Za każde udostępnienie. Za wsparcie, za poparcie, za wszystkie gratulacje! Dziękuję!

Zobacz także

0 komentarze