PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ czyli WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA - V edycja

15 kwietnia 2018

Lubisz czytać? Książki są ważną częścią Twojego życia, ale nie przywiązujesz się do nich? To dobrze trafiłaś, bowiem właśnie dziś na blogu rozpoczyna się WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA "Przeczytaj i Podaje Dalej". Chcesz odświeżyć swoją biblioteczkę niskim nakładem pieniężnym? W takim razie, przeczytaj nasze zasady i dołączaj. Jest nas tu ponad 300 osób. Z całą pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Kocham czytać, ale  nie przywiązuje się do książek. Przynajmniej nie fizycznie. Uwielbiam historie w nich zawarte, ale zostają one we mnie. Nie potrzebuję samego przedmiotu jako takiego. Nie mam też żadnych aspiracji by stworzyć imponującą biblioteczkę, by później się nią chwalić. Przed kim? Czytam dla siebie. Wierzę, że książka ma duszę, gdy jest czytana. To nie chusteczki higieniczne. To nie produkt jednorazowy. Niech więc służy jak największej liczbie osób. Niech żyje. Niech wędruje. Właśnie dlatego 2,5 roku temu (tak to już tyle trwa) stworzyłam akcję, która zyskała rzesze zwolenników. Towarzyszy mi przy tym dzielnie Dagmara czyli SOCJOPATKA.pl, która wierzy w to tak samo mocno, jak i Ja.

PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ to bezkosztowa wymiana książek pomiędzy blogerami i naszymi czytelnikami. Udział w niej może wziąć KAŻDY! Wystarczy książka i dostęp do internetu. Wielka Wymiana książkowa to tysiące tytułów, setki osób i mnóstwo świetnej zabawy.  Chcesz się z nami wymienić książkami??

 

OTO OGÓLNE ZASADY 

 • Akcja trwa od 15 do 22 kwietnia 2018 r.
 • Udział w akcji może wziąć każdy - nie tylko bloger!
 • Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
 • Wymiana odbywa się bezkosztowo - ponosisz jedynie koszty przesyłki.
 • Jako organizatorki nie ponosimy odpowiedzialności za wysyłkę i dostarczanie książek przez uczestników akcji.
 • Paczki z książkami nadajemy wyłącznie śledzonymi przesyłkami


GDZIE ODBYWA SIĘ WYMIANA?

 

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

 

 • Poniżej w  komentarzu zostaw swoją listę książek, które wystawiasz do wymiany. To samo zrób u Dagi. Fajnie jak zamieścisz też zdjęcie.
 • Na dole również znajduje się LINKOWE PARTY tj. przekierowania do wszystkich blogerów, którzy biorą udział w akcji i z którymi możesz wymieniać się książkami. 
 •  Koniecznie zostaw komentarz u mnie i u Dagi (nawet jeśli nie chcesz się z nami wymieniać), gdyż to właśnie tu zaglądają WSZYSCY UCZESTNICY. Przejrzyj również inne komentarze - znajdziesz tam propozycje osób prywatnych!
 •  Możesz również wstawić post na tablicy wydarzenia na Facebooku  lub na Instagramie (pamiętaj by post oznaczyć hashtagiem  #przeczytajipodajdalej5 oraz otagować @savethemagicmoments i @socjopatka.pl).

BLOGERZY

 • Na swoim blogu wstaw wpis, podając informację o tym, jakie książki wymienić (zdjęcie jest obligatoryjne) z zaznaczeniem tego, w jakim są stanie (bardzo dobry, dobry, średni). 
 • Napisz pokrótce na czym polega akcja.
 • W publikacji możesz wykorzystać grafiki przygotowane specjalnie na tą okazję przez Kasię z http://yummymummyideas.blogspot.com/
 • Będziemy wdzięczne za podawanie informacji o organizatorkach oraz twórczyni grafiki wraz z klikalnymi odnośnikami do naszych stron! :) 
 • Link do swojej publikacji umieść w linkowym party dostępnym poniżej oraz u Dagi.
Dodatkowo zachęcamy do umieszczenia zdjęć książek dostępnych na wymianę na Instagramie z wykorzystaniem #przeczytajipodajdalej5 oraz otagowaniem @savethemagicmoments i @socjopatka.pl Swój wpis możesz również udostępnić w wydarzeniu na Facebooku :) 

 PO ZAKOŃCZONEJ AKCJI

Po zakończonej akcji zamieść proszę zdjęcie z wymienionymi książkami na Facebooku z wykorzystaniem #przeczytajipodajdalej5 oraz oznaczeniem @savethemagicmoments i @socjopatka.pl Możesz je również przesłać bezpośrednio do mnie lub wstawić na tablicę wydarzenia.

Dzięki temu będziemy mogły przygotować podsumowanie całej akcji, takie jak to z poprzedniej edycji!

To co? Do dzieła:

Oto moje książeczki:

 

1. Agatha Christie "SPOTKANIE W BAGDADZIE" - stan bdb (książka posiada ex libris) - wymienione z HAIR BY JUL
2. Pamela Duckerman " W PARYŻU DZIECI NIE GRYMASZĄ" - wymienione z Projekt Optymistka (instagram  - na Tajemniczy Ogród)
3. Fannie Flag "SMAŻONE, ZIELONE POMIDORY - wymienione z Panna Jagiellonka
4. Sarah Jio - JEŻYNOWA ZIMA - stan bdb - wersja kieszonkowa
5. Jonas Jonasson "STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ - wymienione z ASIA TWORZY (instagram na Koktajle)
6. Guillaume Musso "POTEM..." - wymienione z GUGUSIOWO
7. Guillaume Musso "SIEDEM LAT PÓŹNIEJ" - stan bdb
8. Guillaume Musso "CENTRAL PARK" - stan dobry (wg mnie bdb acz jest rozklejona w jednym miejscu i są w niej notatki, ale na ostatniej stronie) - wymienione z NATALIA CZYTA (instagram)
9. B.A. Paris "ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI" - wymienione z Pachnące Inspiracje na Złodziejkę Książek :)
10. Fumio Sasaki "POŻEGNANIE Z NADMIAREM: MINIMALIZM JAPOŃSKI"  -  (po kliknięciu znajdziesz recenzję) - wymienione z SOCJOPATKA.pl

 

I jak? Coś Ci przypadło do gustu? Wymieniamy się? Jeśli nie, wskakuj na link party do innych. Przeczytaj też komentarzy pod spodem. Z pewnością u kogoś znajdziesz coś właściwego dla Ciebie.

I pamiętaj! Bawimy się kulturalnie. A to oznacza, że jesteśmy dla siebie mili, podajemy faktyczny stan książek, a na Twoją prośbą możemy dosłać dodatkowe zdjęcia .

Jeśli jesteś molikiem i lubisz rozmawiać o książkach zachęcam Cię również do wstąpienia do Klubu Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ, który powstał po pierwszej edycji, a jego trzon stanowią osoby, które poznasz poniżej. Jestem przekonana, że będzie Ci z nami dobrze.

No i na koniec mam niespodziankę! Autorki NATALIA SOŃSKA oraz AGATA PRZYBYŁEK zostały PARTNERKAMI  AKCJI! A to oznacza, że na na naszych fanpage znajdziecie również konkursy z książkami autorek wraz z autografami.


 

W takim razie pozostaje mi tylko życzyć Ci UDANEJ WYMIANY. 

Jak możesz udostępnij ten wpis. Może jeszcze ktoś do Nas dołączy? Może ktoś z Twoich bliskich albo czytelników. Kto wie. Jedno jest pewne, im nas więcej, tym lepiej prawda?
 
 

Zobacz także

0 komentarze