Z biblioteczki Majeczki: O Wilku, który nie lubił czytać

15 maja 2018


Moja miłość do Wilka absolutnie nie słabnie, wręcz przeciwnie. Lubię go bardziej, z każdą kolejna nabytą częścią serii. Wspominałam o nim kilkakrotnie na moim Instagramie, podczas trwania kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE, pokazywałam go również tutaj na blogu, teraz chciałabym pokazać Ci najnowszą część z serii, która ukaże się w sprzedaży na dniach, bo już 17 maja.

O WILKU, KTÓRY NIE LUBIŁ CZYTAĆ to kolejna propozycja wydawnictwa ADAMADA z serii o WILKU. To ciepłe i niebywale sympatyczne opowieści o niezwykłym zwierzątku. Dobrym, o wielkim sercu, troskliwym i czasem nieco zagubionym. Każda z części opowiada o czymś innym i przybliża nas do zupełnie innych problemów świata dziecięcego. Jeśli Twoim marzeniem jest zachęcenie dziecka do czytania i ukazanie mu mnogość światów, jakie roztoczą przed nim książki, koniecznie sięgnij po tę część.

Otóż WILK uwielbiał książki, ale nie lubił ich czytać. Jak to możliwe? On uwielbiał je pożerać. Dosłownie. Smak papieru go zniewalał. Jadł wszystkie książki: ciężkie słowniki, piękne bajki czy poważne powieści. Czytać nie znosił. Twierdził, że książki go nudzą, a zamiast przeżywać przygody wraz z ich bohaterami, wolał przeżywać je naprawdę. Przyjaciele byli oburzeni jego brakiem szacunku do książek. Co jeśli zje je wszystkie? Co będą czytali pozostali mieszkańcy Baśniowego Lasu? Postanowili więc pokazać mu, co naprawdę dają książki. Jednak wiadomo, jak to książki, muszą być odpowiednio dobrane do charakteru czytającego. Nic tak nie zniechęca do czytania, jak źle dobrana lektura. Lektura, która nudzi. Wybrali zatem dla niego specjalny zestaw i zapowiedzieli, że nie będą się z nim bawić, dopóki nie przeczyta ich wszystkich. To dopiero wyzwanie. Nie tylko dla Wilka, ale i dla jego przyjaciół. Czy uparty Wilk pokocha czytanie? Czy wciągną go historie? Czy poczuje dreszczyk emocji?


O WILKU, KTÓRY NIE LUBIŁ CZYTAĆ autorstwa Orianne Lallemand to książka o książkach, o miłości do książek i  o pasji czytania. Niesamowicie rozwija wyobraźnię i zachęca do sięgnięcia po klasykę dziecięcej literatury. Wilk bowiem sięga do takich pozycji, jak Alicja w Krainie Czarów, Wyspa Skarbów, Baśnie Tysiąca i jednej Nocy, Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi czy Księgę Dżungli oraz inne. Spotyka nawet bohaterów Przygód Piotrusia Pana i Przygód Pinokia, chłopca z drewna. Oj dzieje się w tej małej książce dzieje. Tyle przygód, tyle postaci, tyle emocji. A wszytko to dzieje się w jego własnym domu, w ulubionym fotelu. Książki to naprawdę fantastyczne przedmioty. Warto tę pasję przekazać dzieciom. Warto rzucić ziarenko na odpowiedni grunt, by zakiełkowało w przyszłości. 

A Wilka z pewnością z dzieckiem pokochacie. Nie może być inaczej. To jedne z najpiękniejszych książeczek, po jakie udało mi się sięgnąć. Są niezwykle zabawne, pełne ciepła oraz pozytywnych wzorców. Interesują, bawią i uczą naprawdę mądrych rzeczy. Przy tym rysunki Éléonore Thuillier są niezwykle elektryzujące. Pysk Wilka jest tak rozbrajający, że pokochasz go od pierwszego wejrzenia, a jego miny przypominać Ci będą Twoją małą, kochaną pociechę, która właśnie poznaje świat. 

Zdecydowanie moja ulubiona seria. Gorąco polecam!
 
 

Zobacz także

0 komentarze