PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ czyli WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA - VI edycja

14 października 2018


Wielka Wymiana Książkowa PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ to moja inicjatywa wspierająca czytelnictwo. Odzew na przerażające statystyki i jednocześnie mały protest przeciwko horrendalnym cenom książek. Stworzyłam ją po to, by zaoszczędzić, poznać nowych ludzi, a książkom nadać nowe życie. Nie kolekcjonuję książek (no dobrze, tylko kilka), nie chomikuję, a z roku na rok czytam ich coraz więcej. Wiem, że takich osób jak ja jest całkiem sporo. Jeśli jesteś jedną z nich, dobrze trafiłaś, bo właśnie rusza 6. edycja wymiany.

PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ to bezkosztowa wymiana książkowa, która łączy blogerów z czytelnikami. Udział w niej może wziąć dosłownie KAŻDY, kto ma dostęp do internetu, kilka książek na zbyciu i jest przyjaźnie nastawiony do ludzi.

Organizuję ją już szósty raz, a towarzyszy mi Dagmara tj. SOCJOPATKA.pl jako współprowadząca oraz Kasia z YUMMY MUMMY IDEAS - która tworzy te piękne grafiki. Ale chcesz więcej konkretów? W takim razie zerknij koniecznie poniżej. 


 OGÓLNE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ

 • Akcja trwa od 14 do 21 października 2018 r.
 • Udział w akcji może wziąć każdy - nie tylko bloger!
 • Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
 • Wymiana odbywa się bezkosztowo - ponosisz jedynie koszty przesyłki.
 • Jako organizatorki nie ponosimy odpowiedzialności za wysyłkę i dostarczanie książek przez uczestników akcji.
 • Paczki z książkami nadajemy wyłącznie śledzonymi przesyłkami
 
 

GDZIE ODBYWA SIĘ WYMIANA?


JAK MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁ?

 • Poniżej w  komentarzu zostaw swoją listę książek, które wystawiasz do wymiany. To samo zrób u Dagi. Fajnie jak zamieścisz też zdjęcie.
 • Na dole również znajduje się LINKOWE PARTY tj. przekierowanie do wszystkich blogerów, z którymi możesz wymieniać się książkami. 
 • Pamiętaj by zostawić komentarz u mnie i Dagmary (nawet jeśli nie chcesz się z nami wymieniać). Właśnie to nas zaglądają WSZYSCY UCZESTNICY. Przejrzyj również pozostałe komentarze - znajdziesz tam propozycje osób prywatnych!
 • Możesz wstawić post na tablicy wydarzenia na Facebooku  lub na Instagramie (pamiętaj by post oznaczyć hashtagiem  #przeczytajipodajdalej6 oraz otagować @savethemagicmoments i @socjopatka.pl).


JESTEŚ BLOGEREM?

 • Na swoim blogu wstaw wpis, podając informację o tym, jakie książki masz na wymianę (zdjęcie jest obligatoryjne) zaznaczając, w jakim są stanie (bardzo dobry, dobry, średni). 
 • Napisz dla swoich czytelników, na czym polega akcja.
 • W publikacji możesz wykorzystać grafiki przygotowane specjalnie na tą okazję przez Kasię z http://yummymummyideas.blogspot.com/
 • Będziemy wdzięczne za podawanie informacji o organizatorkach oraz twórczyni grafiki wraz z klikalnymi odnośnikami do naszych stron! :) 
 • Link do swojej publikacji umieść w dwóch miejscach: w linkowym party dostępnym poniżej oraz u Dagmary.
Zdjęcia książek dostępnych na wymianę warto umieścić również na Instagramie z wykorzystaniem #przeczytajipodajdalej6 oraz otagowaniem @savethemagicmoments i @socjopatka.pl Swój wpis możesz również udostępnić w wydarzeniu na Facebooku :) 


 PO ZAKOŃCZONEJ AKCJI


Po zakończonej akcji zamieść proszę zdjęcie z wymienionymi książkami na Facebooku z wykorzystaniem #przeczytajipodajdalej5 oraz oznaczeniem @savethemagicmoments i @socjopatka.pl Możesz je również przesłać bezpośrednio do mnie lub wstawić na tablicę wydarzenia.
 
 
  A oto moje książeczki! 
Chcesz się ze mną wymienić?
1. Robyn Harding "Złe towarzystwo" - stan bdb (ostatnia strona nieco się odkleja) - wymienione z Kasią
2. Sarah Jio "Jeżynowa zima - wersja kieszonkowa - stan bdb - wymieniona z Kinga Siudak
3. Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród"
4. Josi Ann Bickley "Milion cudownych listów" - wymienione z Paulina Niewolna
5. Harvey Karp " Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" - stan bdb
6. Carlos Ruiz Zafon "Ksiażę Mgły" - wymienione z Kasią
7. Agatha Christie "Tajemnicza historia w Styles" - stan bdb (książka z ex libris)
8. Aleksandra Bogusławska "Odetchnij od miasta" - stan bdb - wymienione z Kasia Berska
9. Marcus Zusak "Złodziejka książek - stan bdb - wymienione z Z KSIĄŻKĄ NA KOLANACH
 

 
Zapraszam Cię również serdecznie do Klubu Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ, który powstał po pierwszej edycji, a jego trzon stanowią osoby, które z pewnością odnajdziesz. Jestem przekonana, że będzie Ci z nami dobrze. Rozmawiamy o książkach, dyskutujemy nt. lektury miesiąca, wzajemnie się inspirujemy i organizujemy wiele kampanii społecznych promujących czytelnictwo oraz zabawy klubowe.

Pamiętaj, że WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA "PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ" to nie tylko wymiana, ale również KONKURSY!!! A w tej edycji będzie ich naprawdę dużo.... Partnerami naszego wydarzenia zostało 3 autorów: NATALIA SOŃSKA, ANNA TABAK i PAWEŁ MAJ oraz 3 wydawnictwa: CZWARTA STRONA, EDIPRESSE, a także PRÓSZYŃSKI I S-KA. A to oznacza...jeszcze więcej książek!!!!!!!!!!!!
 
Dwa konkursy już ruszyły. Zajrzyj koniecznie na mój profil na Facebooku. Niebawem znajdziesz coś również na Instagramie. Do rozdania mamy ponad 40 książek! 
A jeśli nadal nie wiesz, co masz robić i jak się zachować, polecam mój wpis z małą instrukcją obsługi - czyli 13 rad jak się zachować podczas wymiany

UDANEGO POLOWANIA!!!!!! 


Zobacz także

0 komentarze