Co kupić na Dzień Babci i Dziadka?

15 stycznia 2019

prezent na dzień babci i dziadka

To już u mnie tradycja, że co roku o tej porze podpowiadam Wam troszkę, co podarować ukochanym dziadkom z okazji ich Święta. Zawsze staram się wymyślić coś oryginalnego, by sprawić im przyjemność i nieco zaskoczyć, a jednocześnie wywołać wzruszenie. Dopóki dziewczynki nie urosną na tyle, by same o to zadbać, staram się im pokazać, że robienie niespodzianek najbliższym, jest tak samo miłe, jak ich otrzymywanie. Zwykle stawiam na emocje oraz wspólnie spędzony czas, jednak nie wyobrażam sobie też nie przygotować jakiś prezentów. Te zaś lubię, gdy są personalizowane i pełne... wnuków.

Wiem, że rok się już zaczął, ale ja proponuję Wam zakup i przygotowanie personalizowanego fotokalendarza. Zdecydowana większość dziadków nawet kalendarza jeszcze nie ma, albo ma najzwyczajniejszy w świecie. A jak myślicie, co by powiedzieli na kalendarz pełen uśmiechniętych wnuczków?  Co miesiąc inne zdjęcie lub zdjęcia, posegregowany chronologicznie ubiegły rok. W takich kalendarzach możecie zaznaczać ważne w życiu waszych dzieci daty. Możecie je tworzyć sami od deski do deski lub skorzystać z gotowych, choć przepięknych szablonów. Możecie dodawać kolorowe grafiki lub nadpisywać hasła, zrozumiałe tylko dla Waszej rodziny lub dziadków. Założę się, że obdarowani będą  po prostu zachwyceni.

Jeśli chodzi o moją mamę, nie mam już wyboru. Kalendarz jest wręcz wymagany na Gwiazdkę. Raz nie zamówiliśmy i ... babcia się obraziła na Mikołaja. Myślę, że i Wasza będzie z takiego podarku zadowolona. Zauważyłam, że starsze pokolenie przywiązuje o wiele większą wagę do fotografii. Dzięki cyfrowym aparatom robimy tysiące zdjęć, których często nawet nie sortujemy, nie wspominając już o ich wywoływaniu. Tymczasem nasi rodzice mają w domu pełno albumów.  Dla dziadków każdy złapany w kadr uśmiech, każde spojrzenie to drogocenne wspomnienie, magia wspomnień i wzruszeń.

W tym roku, by przygotować kalendarze z dziewczynami skorzystałam z oferty uwolnijkolory, gdzie ceny są naprawdę atrakcyjne, a jakość bardzo dobra. Do tego zamówienie przychodzi po prostu migusiem. Zdecydowanie dłużej zajęło mi przeglądanie i wybieranie zdjęć, a potem zabawa obrobienie ich w programie. Nie powiem, bo sprawiło mi to mega frajdę, gdy tak na spokojnie obejrzałam cały rok naszego życia. Sama nie raz się wzruszyłam. Wspominaliśmy z mężem kroki milowe Emisi, sukcesy Majusi, wspólne wyjazdy, urodziny, gafy jakie popełniliśmy. Śmialiśmy się do łez i wyszło nam małe podsumowanie roku. Podejrzewam, że niebawem zamówię fotoalbum... bo oferty przygotowywane przez firmę są tak kuszące, że grzechem byłoby nie skorzystać. Tym bardziej, że u Nas w tym roku okazja goni okazję.

Jeśli fotokalendarz już przerabialiście, jako idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka zawsze możecie zrobić fotoksiążkę, fotoalbum lub po prostu wywołać tysiące zdjęć, a potem... potem pobawić się np. w scrapbooking.

No i koniecznie pamiętajcie o laurce. Jeśli Wasze dziecko jeszcze nie potrafi rysować, odciśnijcie jego rączkę na kolorowej kartce, a potem zróbcie z niej kwiatuszka. My tak robiłyśmy, gdy dziewczynki nie miały roczku. Piękna sprawa.


Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka! 

najlepszy prezent na dzień babci i dziadka

Jeśli spodobał Ci się mój pomysł, zapraszam po więcej inspiracji w poniższych wpisach:
 

Polecasz również artykuł na temat roli dziadków  w wychowywaniu Twojego dziecka pt. Dziadkowie są nie tylko od rozpieszczania. Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii i doświadczenia.
 
 

Zobacz także

0 komentarze