Kochasz? To czytaj - kampania społeczna dla rodziców KOCHANIE PRZEZ CZYTANIE

20 lutego 2019Badania potwierdzają, że głośne czytanie dzieciom zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, w tym miłości, uwagi, stymulacji. Dziecko, któremu codziennie się czyta, czuje się kochane. Czuje się ważne, co sprzyja budowaniu jego poczucia wartości. Buduje również więź z czytającym, nie wspominając o korzyściach językowych. Mogłabym tak długo wymieniać, bo zalet jest bardzo wiele, a sama czynność wymaga jedynie czasu oraz chęci, do tego jest nieprawdopodobnie miła. Czytacie dzieciom? Mam nadzieję, że tak i podobnie jak ja uważacie, że przyniesie to Waszemu dziecku mnóstwo korzyści. Jeśli tak koniecznie dołączcie do kampanii społecznej promującej CODZIENNE CZYTANIE DZIECIOM NA GŁOS, czyli #KOCHANIEprzezCZYTANIE.

Jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. 5 letniej Majeczki oraz 2 letniej Emilci, które kochają czytanie. Dla Nas dzień bez książki nie istnieje. I nikt tu nikogo nie zmusza, ani nie narzuca. Dziewczynki same o to proszą. Młodsza dumnie rzuca obok mnie książki na kanapę i stanowczo nakazuje: MAMA CYTAĆ! Nie przyjmuje odmowy. Dla starszej brak wieczornej lektury oznacza najsroższą karę. Widzę jak wiele im to daje. Jak wiele nam to daje. Emisia odkąd zainteresowała się książkami, zaczęła robić postępy w mowie, a starszej łatwiej wytłumaczyć otaczający nas świat przez lekturę. Książki jednak starannie dobieramy, korzystam z rad innych blogujących mam. Czytam recenzje, oglądam zdjęcia. By nie ograniczać się jedynie do książek wydawnictw, które mają lepsze przebicie na rynku, często korzystam z zasobów bibliotecznych. Nie macie pojęcia ile książkowych perełek nie doczekało się wznowienia nakładu. Chciałabym, by czytali wszyscy rodzice. By korzystali z tego dobrodziejstwa. By wiedzieli, po które książeczki sięgać. Dlatego stworzyłam tę akcję.

 

KAMPANIA SPOŁECZNA SKIEROWANA DO RODZICÓW

 
#KOCHANIEprzezCZYTANIE to kampania społeczna na rzecz głośnego CZYTANIA DZIECIOM. To akcja, którą utworzyłam już w ubiegłym roku, a którą planuję powtórzyć w marcu b.r. To inicjatywa, która ma zachęcić rodziców do codziennego czytania dzieciom na głos, wykształcić w nich pozytywny nawyk oraz pokazać po jakie książki warto sięgnąć.

#KOCHANIEprzezCZYTANIE to ponad 100 blogerów, którzy w ciągu 31 dni marca, zaprezentują Wam najlepsze ich zdaniem książki dla małego czytelnika w każdym wieku.

W ramach #KOCHANIEprzezCZYTANIE na moim profilu INSTAGRAM, a także profilu KAŻDEJ OSOBY, KTÓRA ZECHCE DOŁĄCZYĆ, każdego dnia może ukazać się zdjęcie, na którym zaprezentujemy perełki z biblioteczki naszych dzieci, które naprawdę warto poznać. Dlaczego? Bo pokażemy książki, nie tylko najbardziej kochane przez dzieci, ale również polecane przez mamy, bo niosą ze sobą pozytywne wartości, pomagają walczyć z problemami, tłumaczyć otaczający nas świat, bawić oraz rozwijać. 
#KOCHANIEprzezCZYTANIE jest kampanią skierowaną do rodziców, którzy podobnie jak ja wiedzą, jak ważne jest czytanie dzieciom. Do mam, które doskonale rozumieją korzyści płynące z tej czynności.  Do mam, które robią to codziennie i chciałyby zachęcić do tego wszystkich rodziców.  W marcu namawiam do zalewania mediów społecznościowych zdjęciami książek dla dzieci czy też zdjęć rodziców podczas czytania dzieciom.
#KOCHANIEprzezCZYTANIE to również ciekawe konkursy, w których do zdobycia będą książeczki dla dzieci. 
Marzę o tym, by hashtag #KOCHANIEprzezCZYTANIE zalał Facebooka oraz Instagram. Chciałabym, by zaroiło się od zdjęć czytających dzieci i mam oraz książeczek, które przekazują pozytywne wzorce, bawią, uczą, tłumaczą, krzewią pozytywne wartości i kształtują kręgosłup moralny Twojego dziecka. 

Do akcji zaprosiłam ponad 100 blogerów, którzy mają dzieci w różnym wieku, a niektórzy nawet ich nie mają, ale wspierają naszą akcję i całym sercem popierają ideę czytania dzieciom. Będziemy pokazywać książeczki znane, jak również te, po które warto wybrać się do biblioteki, bo są już unikatowe. Pokażemy Wam perełki. Nie tylko okładki, ale i wnętrze, byście nie kupowały kota w worku i miały pewność, że dana lektura jest dostosowana do rozwoju oraz możliwości Waszego dziecka. Poradzimy od czego zacząć, pokażemy książeczki, które przekonają nawet najbardziej oporne dziecko.


FUNDACJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - HONOROWYM PATRONEM WYDARZENIA


Tak! Aż sama nie mogłam w to uwierzyć, ale Fundacja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM postanowiła wesprzeć moją kampanię, popierając ją jako zgodną z założeniami fundacji!! Jest mi niezmiernie miło, że mój pomysł został doceniony! Mam nadzieję, że przyłączy się do Nas jeszcze więcej mam i tym samym sprawimy, że rodzice, którzy nie czytają dzieciom, zaczną to robić. Brak czasu jest tylko wymówką. Wystarczy naprawdę niewiele!

Co o tym myślisz?

Jeśli spodobała Ci się ta idea dołącz do Nas!

 

W dniach od 1 do 31 marca wstaw na facebooku lub na instagramie zdjęcie książki dla dzieci wraz z jej krótkim opisem lub po prostu waszą wspólną fotę podczas czytania. Nie zapomnij o hashtagu  #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Będzie mi również niezmiernie miło, gdy otagujesz mnie poprzez wpisanie @save the magic moments jako organizatora tego przedsięwzięcia. Tym samym będę wiedziała, że dotarłam również do Ciebie. Sprawisz mi mega frajdę i dasz satysfakcję, że mój pomysł jest naprawdę dobry.
Blogujesz? To wspaniale. Dołącz do grupy roboczej blogerów na facebooku, gdzie odnajdziesz wszystkie niezbędne informacje oraz banery. Możesz stworzyć własny post z recenzją książeczki oraz krótką wzmianką na temat kampanii. 
Jeśli sama jesteś molem książkowym, to zachęcam do dołączenia do mojego Klubu Książki na facebooku PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ.
 

To jak? Działamy? Popierasz moją kampanię społeczną? Proszę pomóż mi trafić do większego grona. Kliknij like na facebooku, udostępnij ten post lub PLAKAT! Niechaj trafi do Twoich znajomych i ich znajomych oraz znajomych znajomych
Inspiracji szukajcie pod hasłem #KOCHANIEprzezCZYTANIE, bo hasło działa od ubiegłego roku!Zobacz także

0 komentarze