Second hand book czyli moda na używane

2 kwietnia 2019

wymiana książkowa
Musicie to przyznać second handy są od dawna w modzie. Dzięki blogerkom modowym second handy nie tracą swoich wiernych klientów, wręcz zyskują nowych zwolenników. A ja Was chciałam namówić do pozyskiwania książek z odzysku. Nowe kosztują czasem fortunę. Kupowanie w księgarni, totalnie nadwyręża portfel, szczególnie gdy czytasz dużo, a książki są Twoją formą relaksu lub wręcz pasją. Używane książki mają dusze, zyskują na wartości, a Ty możesz sporo zaoszczędzić, nie tylko buszując między półkami antykwariatu, ale zwyczajnie wymieniając się.

Tak! Wymiana książkowa nic nie kosztuje, a pozwala Ci zdobyć od dawna szukane tytuły lub gorące nowości, na które nie mogłaś sobie pozwolić. Masz swoją listę MUST READ, znakomicie się składa, bo oto teraz w krótkim czasie możesz przejrzeć setki półek z książkami i znaleźć kogoś, kto ma podobny gust czytelniczy. Wymieniając się z koleżanką, musisz trafić na taką, która podziela Twoje upodobania, ale jakby tych osób w jednym czasie było ponad 100? albo nawet ponad 200? Wówczas masz gwarancję, by faktycznie coś wymienić.WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA "PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ" 


By zaoszczędzić, by poznać nowych, wspaniałych ludzi, równie mocno zakręconych na punkcie czytania jak ja i świetnie się przy tym bawić stworzyłam WIELKĄ WYMIANĘ KSIĄŻKOWĄ "PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ". To całkowicie BEZKOSZTOWA wymiana książkowa, która odbywa się w sieci i która jest stworzona absolutnie dla KAŻDEGO, kto kocha czytać, ma pozytywne nastawienie i dostęp do internetu.

7 kwietnia startuje już 7.edycja tego wydarzenia, które odbywa się cyklicznie co pół roku (zawsze w kwietniu i październiku) już od trzech i pół roku! Za każdym razem dołącza około 100 blogerów, 100 instagramerów i drugie tyle osób prywatnych. Bo tu wymieniają się wszyscy ze wszystkimi. Blogerzy z blogerami, blogerzy z osobami prywatnymi, osoby prywatne z osobami prywatnymi. Bawimy się tak przez tydzień. A jak? Już tłumaczę.

JAK DOŁĄCZYĆ DO WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ?


Otóż książki możesz wymieniać w kilku miejscach:
1. NA MOICH BLOGU - 7 kwietnia powstanie wpis otwierający Wymianę, w nim znajdziesz moje książki, które mam Ci do zaoferowania, a pod nim zostanie otwarte tzw. LINKOWE PARTY - czyli miejsce, gdzie swoje posty z propozycjami do wymiany, będą wklejali wszyscy blogerzy, chcący wziąć udział w akcji. Stąd właśnie możesz hasać dowolnie po wszystkich miejscach w sieci. Dodatkowo warto przejrzeć KOMENTARZE POD POSTEM, bo własnie tu najlepiej zostawić informację na temat własnych książek i poznać oferty innych osób prywatnych.

2. NA BLOGU SOCJOPATKA.PL - adekwatnie do mojego bloga, u DAGMARY która pomaga mi to wzystko ogarnąć i jest duszą tego przedsięwzięcia znajdzie się taki sam post, z jej propozycjami i linkowym party dla blogerów.  W komentarzach można zostawiać swoje propozycje.

3. NA INSTAGRAMIE - operujemy hashtagiem #przeczytajipodajdalej7 i to jest najważniejsze, bo właśnie dzięki niemu odnajdziecie wszystkich uczestników wymiany. Wstawiacie zdjęcie swoich książek (najlepiej w postaci karuzeli lub takim, na którym wyraźnie widać tytuły oraz stan książek). Dobrze byłoby opisać stan książki.

4. NA FACEBOOKU zostało utworzone specjalne wydarzenie - gdzie wszyscy mogą wstawiać swoje posty ze zdjęciami (choć tam działają głównie osoby prywatne).A JEŚLI JESTEŚ BLOGEREM?


Przygotuj wpis, który opublikujesz 7 kwietnia, a w nim:
 - opisz pokrótce wymianę książkową #przeczytajipodajdalej7
- przygotuj listę książek do wymiany wraz z opisem ich stanu faktycznego oraz porządnymi zdjęciami, na których dokładnie je widać
- będziemy zobowiązane za użycie naszego plakatu, który specjalnie dla Was przygotowała Kasia z YUMMY MUMMY IDEAS oraz otagowanie nas jako organizatorek wydarzenia
- wpis wrzuć do LINKOWEGO PARTY, zarówno u mnie, jak i DAGMARY
Jeśli nie jesteś pewna, jak to zrobić, zajrzyj w opis wydarzenia na facebooku, gdzie znajdziesz wszsytkie szczegóły lub zajrzyj do mojego wpisu z poprzedniej edycji. Obejrzyj go sobie, jak jest stworzony.
Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?

 

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PODCZAS WYMIANY?


Przede wszystkim pamiętaj, że wymiana jest całkowicie bezkosztowa. Nikt nie ma prawa prosić Cię o jakiekolwiek pieniądze. Jedyny koszt, to koszt wysyłki, ale każdy płaci za swoją książkę, wysyłając ją. A wysyłamy TYLKO PRZESYŁKĄ Z NUMEREM NADANIA! Jeśli książka zaginie, przynajmniej masz podstawy, żeby jej szukać i nikt Ci nie zarzuci oszustwa. 
Gdy już spodoba Ci się coś, zostaw wiadomość w komentarzu, zaczekaj na odzew, a jak się dogadacie, resztę omawiajcie już na priv. 
Gdy nie jesteś przekonana, czy dana książka jest w dobrym stanie (a tylko takie można wystawiać), dopytaj. Masz prawo poprosić o dodatkowe zdjęcia.
Więcej podpowiedzi na temat tego, jak upolować właśnie to, czego szukasz, jak traktować innych i na co zwracać uwagę znajdziesz we wpisie 13 RAD, JAK SIĘ ZACHOWAĆ PODCZAS WYMIANY KSIĄŻKOWEJ.


PATRONATY


Już powoli wchodzi nam w krew, że prócz wymiany książkowej mamy dla Was inne niespodzianki, bowiem patronat nad wydarzeniem objęła autorka bestsellerów NATALIA SOŃSKA, Wydawnictwo CZWARTA STRONA, Wydawnictwo INSIGNIS, oraz BURDA KSIĄŻKI.
 Spodziwajcie się konkursów :)
 

A jeśli  jeszcze nie jesteś na 100 % przekonana - zerknij koniecznie tutaj
Mam nadzieję, że spotkamy się w niedzielę. 
Pamiętaj o hashtagu #przeczytajipodajdalej7
Będziemy przeszczęśliwe, gdy zechcesz udostępnić znajomym informację na temat naszej WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ.
 
 

Zobacz także

0 komentarze