Nowe zasady WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ

28 września 2019


To już 8. edycja Wielkiej Wymiany Książkowej "PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ" i szczerze mówiąc, gdyby nie entuzjazm, bezinteresowność i charyzma Dagmary, oraz tytuł Promotora Czytelnictwa, jaki przyznano mi właśnie za to wydarzenie, pewnie byłby to już koniec. Jednak dodajecie mi skrzydeł i sprawiacie, że to co robię, ma sens. Z całego serca Wam za to dziękuję. Ta wymiana jest dla Was, dlatego wraz z Dagmarą staramy się nad nią pracować i nieustająco ją udoskonalać, podążając za Waszymi potrzebami oraz trendami, które pojawiły się w mediach społecznościowych.

Wychodząc Wam na przeciw nieco zmieniłyśmy w tej edycji zasady gry. Dlaczego? By było Wam łatwiej, by regulamin był prostszy oraz by zniknął bałagan. Postanowiłyśmy, że tym razem regulamin pojawi się tylko w jednym miejscu: na naszych blogach i nigdzie indziej. Zrezygnowałyśmy z wydarzenia na facebooku, które wprowadzało chaos i niepotrzebne zamieszanie, a nam promocja tego wydarzenia spędzała sen z powiek.  Co więc zamiast tego Wam proponujemy? Przede wszystkim regulamin tej edycji znajduje się tylko w dwóch miejscach: u mnie oraz u Dagmary tj SOCJOPATKI (dla tych, którzy jeszcze nas nie znają, Daga jest moją współprowadzącą wymianę, bowiem zawsze działamy w duecie). Dużo opowiadamy również w story na instagramie, ale całość znajdziecie tylko i wyłącznie tu, w tym poście. Przeczytajcie koniecznie.


NOWE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ
dla osób prywatnych:

 

W 8.edycji książki możecie wymieniać:

 • na blogu SAVE THE MAGIC MOMENTS  (pod postem w komentarzach)
 • na blogu SOCJOPATKA.PL (pod postem w komentarzach)
 • na instagramie (za pomocą #przeczytajipodajdalej8) 
 • na facebooku (w Klubie Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ)

Jak to zrobić na blogach?

 • 6 października b.r. wejdź na bloga SAVE THE MAGIC MOMENTS oraz SOCJOPATKA.pl 
 • We wpisie dotyczącym wymiany, prócz naszych propozycji pod postem, znajdziesz tzw. LINK PARTY - są to odnośniki do wszystkich blogerów, którzy zdecydowali się wystawić własne książki do wymiany. Jednym słowem na naszych blogach znajdziesz wszystkich! Możesz dowoli skakać po wpisach i u nich zostawiać komentarze, gdy tylko coś Cię zainteresuje lub po prostu chcesz zostawić listę swoich książek - a nóż, ktoś z odwiedzających szuka właśnie takich pozycji, jakie Ty oferujesz?
 • Pamiętaj jednak, by właśnie U NAS OBU KOMENTARZU ZOSTAWIĆ listę własnych książek, które chcesz wymienić! zdjęcie zawsze mile widziane, ale nie jest konieczne (o zdjęcie jednak każdy uczestnik ma prawo Cię poprosić, by sprawdzić stan książki).
 • Czytaj pozostałe komentarze, bo w nich również pojawią się propozycje wymiany książkowej od innych uczestników.
 • Zaczepiamy w komentarzu, na priv już omawiamy konkrety

Jak dołączyć na instagramie?

 • To proste! Zrób zdjęcie książek (najlepiej ustaw karuzelę, by każdy z tytułów był wyraźny, w opisie postu użyj #przeczytajipodajdalej8 oraz oznacz organizatorów. Jeśli możesz, napisz jednym zdaniem, o co w tym wszystkim chodzi (do kiedy się bawimy, kto może dołączyć, podkreśl, że wymiana jest bezkosztowa oraz odeślij do regulaminu wydarzenia czyli tutaj) oraz oznacz Nas jako organizatorów.
 • Szukaj pozostałych uczestników właśnie po hashtagu #PRZECZYTAJIPODAJDALEJ8

Jak dołączyć na facebooku?

Uwaga, tu są zmiany!
 • Na facebooku wymieniamy się tylko w grupie: PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ
 • Wystarczy, że dołączysz, a na tablicy w przypiętych postach  znajdziesz specjalnie dedykowany post, pod którym w komentarzu możesz wkleić listę swoich książek wraz ze zdjęciem (pamiętaj, by widoczne były wszystkie tytuły).
 • Przejrzyj pozostałe komentarze, bo właśnie tu znajdziesz innych uczestników wydarzenia. Nie tylko blogerów.Poza tym na grupie jest naprawdę bardzo miło. 
 

NOWE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ
dla blogerów 

znajdziesz tylko i wyłącznie na blogu SOCJOPATKA.PL

Dagmara jest drugą współprowadzącą wymianę. Zarówno u niej, jak u mnie uzyskacie odpowiedzi na wszystkie pytania, jednak jako, że pracą staramy się dzielić jednakowo, prowadziłyśmy taką zmianę, jak podział regulaminu. Mamy nadzieję, że dzięki temu lepiej Nas poznacie obie i nie będzie to w żaden sposób kłopotliwe.

OGÓLNE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ

 • Akcja trwa od 6 do 12 października 2019 r. Startujemy o godz. 8:00.
 • Udział w akcji może wziąć KAŻDY - zarówno bloger, jak i instagramer, czy osoba prywatna.
 • Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
 • Wymiana odbywa się bezkosztowo - ponosisz jedynie koszty przesyłki własnej książki.
 • Jako organizatorki nie ponosimy odpowiedzialności za wysyłkę i dostarczanie książek przez uczestników akcji.
 • Paczki z książkami nadajemy wyłącznie śledzonymi przesyłkami .
 • Najtańsza forma przesyłki, jaką znalazłyśmy  to paczka w ruchu za pośrednictwem strony furgonetka.pl (to jedynie 8 zł do 1 kg) 

PLAKAT

 
W tej edycji wymiany książkowej do naszego duetu, jako grafik dołączyła Marta, czyli CHYTRA SZTUKA, która przygotowała dla Nas plakat promujący wydarzenie. Marta jest pedagogiem edukacji poprzez sztukę i tworzy praktyczne, bardzo estetyczne pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Zapraszamy do Marty na bloga.
Zwracamy się do Was z prośbą o jego udostępnianie oraz wszelką pomoc w promowaniu wydarzenia. Zapraszajcie swoich znajomych, czytelników, obserwatorów... Każdego, kto kocha czytać i chętnie dołączy do Naszego grona. Im nas więcej, tym lepiej. A za pomoc w promowaniu też Ci pięknie podziękujemy, bowiem właśnie ogłosiłyśmy konkurs. Dla dwóch najbardziej aktywnych osób przygotowałyśmy pakiety nagród. Możesz podejrzeć jakie TU lub TU, by poznać szczegóły regulaminu. A jest o co grać.


Przeczytaj i podaj dalej

 

PATRONATY

 
W tej edycji świadomie zdecydowałyśmy się na wyłączność wydawniczą. Naszym partnerem jest WYDAWNICWO GALAKTYKA, które specjalizujące się w poradnikach i literaturze hobbystycznej. Jeśli więc jesteś pasjonatą, z pewnością najdziesz u nich coś dla siebie. Wydawnictwo zrzesza zakręconych ludzi pod hashtagiem #żyjzpasją. Zachęcamy do jego używania. Dla Was natomiast otrzymałyśmy aż 21 tytułów książek, które rozdane zostaną w konkursach. Także obserwujcie nasze profile społecznościowe na facebooku oraz instagramie, by niczego nie przegapić.

Nie mogło w tej edycji zabraknąć również Natalii Sońskiej, autorki wspaniałych powieści obyczajowych, pełnych ciepła i miłości. Zadebiutowała klimatyczną opowieścią świąteczną "Garść pierników, szczypta miłości". Dziś już ma na koncie 11 książek plus udział w kilku projektach wspólnych. Jej najnowsza książka SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ ukazała się w ubiegłym miesiącu. Jeśli Natalii jeszcze nie znacie, namawiam do przeczytania wywiadu, który udało nam się jakiś czas temu przeprowadzić. Gwarantuję, że się polubicie.

Dołączył do Nas również Marcin Kowal, niegdyś bloger, którego możecie znać jako Ciekawy Świat, dziś autor książek, który postanowił wesprzeć nasze wydarzenie, ofiarowując książki do konkursów.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy również pracownię OKŁADKOWY RAJ, która tworzy przepiękne gadżety, głównie dla książkowych moli, w tym otulacze na książki, które również możecie od Nas otrzymać biorąc, udział w konkursach.
Na koniec chciałam Wam przedstawić partnera, z  którym łączy nas przede wszystkim ideologia, a więc POLSKIE STOWARZYSZENIE ZERO WASTE. Obie z Dagmarą staramy się coraz bardziej dbać angażować się w ochronę środowiska zaś nasza inicjatywa pięknie wpisuje się w trend zero waste. W końcu wymiana książek to nic innego, jak zapobieganie marnotractwu i tworzenie zamkniętego obiegu książek, dzięki któremu wytwarza się mniej odpadów. Idealnie się tym wpisujemy w nowy projekt Stowarzyszenia, jakim jest Mobilny Givebox, a więc idealny sposób na to, by wymienić się rzeczami, których już nie chcesz, a mogą posłużyć się nim inni. Nie wyrzucaj, a dajesz drugie życie. Zachęcam do zapoznania się z zasadami.


Jak widzicie poszerzamy nasze kręgi wsparcia, by dotrzeć z naszym przedsięwzięciem, do jak największej liczby osób. Cieszymy się, że jest Was coraz więcej, że przyciągamy kolejne, nowe osoby. 

Jeżeli znacie kogoś, kto zainteresowałby się wymianą książkową, ale nie tylko jej udziałem, ale samym tym pomysłem, kogoś kto chciałby o nas napisać, przeprowadzić wywiad, koniecznie dajcie nam o tym znać. Chętnie opowiemy, jakie przyświeca nam cel, czemu służy wymiana i dla kogo została stworzona. A osobom, które nas wspierają chciałyśmy w tej edycji również specjalnie podziękować.


KONKURS


Przygotowałyśmy mianowicie konkurs,w  którym mamy do wygrania aż 3 pakiety nagród (a w nich książek wraz otulaczami) dla najbardziej aktywnych osób, które upowszechniają informację na temat WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ. Szczegóły konkursu znajdziesz TUTAJ, naprawdę jest o co grać, a dzięki Wam dotrzemy do większej ilości osób, przez co będzie jeszcze większy wybór książek.

A jeśli jesteście ciekawi, dlaczego organizuję wymianę książkową i czemu nie kolekcjonuję książek, zajrzyjcie do wpisu.

Na blogu  znajdziecie również garść porad, jak się zachować podczas wymiany, na co zwracać uwagę i jak nie wpaść w pułapkę szaleństwa wymiankowego.

To co?? Mam nadzieję, że jesteście z Nami??


Zobacz także

0 komentarze