Czy to już Święta? Mały Miś zaprasza na świąteczną edycję kampanii #KOCHANIEPRZEZCZYTANIE

25 listopada 2019

Uwielbiam czytać. A jeszcze bardziej lubię czytać moim dzieciom. Na szczęście i one to uwielbiają. Niestety jednak nie wszyscy rodzice czytają dzieciom. A jeśli już, nie każdego dnia. Wymówką jest zwykle zabieganie i brak czasu, ale wystarczy te 20 minut dziennie, które może zmienić dosłownie wszystko. 20 minut to naprawdę niewiele. Chcąc zachęcić rodziców do codziennego czytania swoim pociechom, pomóc wyrobić nawyk oraz wskazać książki, które są odpowiednie dla potrzeb Waszych dzieci, stworzyłam kampanię społeczną #KOCHANIEprzezCZYTANIE.

O samej idei tej inicjatywy, nad którą patronat objęła Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom, możesz przeczytać TUTAJ. Dziś zachęcam Cię do udziału w świątecznej edycji. Począwszy od dziś przez dwa tygodnie, aż do 8 grudnia, wraz z innymi blogerami zachęcać Was będziemy do czytania książeczek o tematyce świątecznej. Możesz znaleźć inspiracje prezentowe na Mikołajki lub Święta, możesz też znaleźć punkt zaczepienia do rozmów na temat tego, czym są Święta lub po prostu budować wspaniały nastrój świąteczny w Twoim domu. Wystarczy ciepłe kakao, koc i książka. Przytulasy gwarantowane. Wspaniała atmosfera również.

Na końcu posta znajdziesz zasady naszego przedsięwzięcia, bowiem dołączyć może każda mama, która Nas popiera i pragnie wesprzeć, dając dobry przykład. Im nas więcej, tym większa szansa, na dodarcie do większej ilości rodziców, którzy tego nie robią. A im więcej zdjęć książek dziecięcych w sieci, tym większe prawdopodobieństwo, że częściej po nie sięgniecie.
Tym samym chciałam zachęcić do pokazywania nie tylko nowości wydawniczych, ale również bibliotecznych perełek, których naprawdę warto poszukać. Bo wyprawa do biblioteki, również może być ekscytująca. 

Ja chciałam Wam przedstawić książkę, dzięki której w ogóle zaczęła się przygoda Emilci z czytaniem, bo nie było to takie oczywiste, ani proste. Emilka nie lubiła książek, nie interesowały jej zupełnie. Nie chciała słuchać, ani oglądać. Książki wolała... konsumować. Dosłownie. Pogryzione, wymymlane i wyślinione. Tak właśnie wyglądała jej biblioteczka. Aż kupiłam CZY TO JUŻ ŚWIĘTA Jane Chapman. Cudowne, słodkie misie na okładce mnie po prostu uwiodły. I jak się okazało, nie tylko mnie. Książka jest napisana z perspektywy niecierpliwego, Małego Misia, który absolutnie nie może doczekać się już Świąt, choć za bardzo nie wie, czy one w ogóle są. Męczy i dręczy on Dużego Misia nieustającym pytaniem: czy to już święta? Króciutkie i zabawne dialogi sprawiają, że możecie się świetnie bawić, czytając książeczkę z podziałem na głosy. Chyba właśnie to przekonało Emilcię. Czytałyśmy ją po kilkanaście razy dziennie, znamy ją na pamięć, a Emisia czyta wraz ze mną, grając Dużego, umęczonego Misia.
 

"Duży Misiu?
Tak? 
Czy już są Święta?
Jeszcze nie,
Duży Misiu?
Tak?
A kiedy będą?
Wktótce?
Duży Misiu?
Coooo?!
Czy już jest WKRÓTCE?
Nie"
Mamy przy tym mnóstwo śmiechu, Mały Miś bowiem okazuje się najlepszym pakowaczem prezentów na świecie, pomaga w pieczeniu ciasta, sprząta i wybiera choinkę. I nawet złamane drzewko nie jest w stanie złamać jego świątecznego ducha, ani zdusić niegasnącego entuzjazmu. Miś jest przecież również najlpszym naprawiaczem na świecie. Czy doczeka wreszcie Świąt? Musicie to sprawdzić. Mnóstwo dźwięków naśladowczych, naturalnych reakcji dzieci i autentyczność to ogromne zalety książki. Do tego przepiękne, słodziuchne ilustracje. Po prostu musicie ją przeczytać choć raz. Jest absolutnie fantastyczna. Już sam fakt, że moje dziecko, właśnie dzięki tej książce pokochało czytanie, jest dla mnie wystarczającym gwarantem, że lepszej książki polecić Wam nie mogę. 

Ciekawa jestem bardzo, co Wy macie w swoich zbiorach.
Chcesz do Nas dołączyć?

 

KAŻDE DZIECKO ZASŁUGUJE NA TAKIE CHWILE BLISKOŚCI, OKRASZONE ODROBINĄ MAGII. WŁAŚNIE PO TO POWSTAŁO #KOCHANIEprzezCZYTANIE.


Blogujesz? Dołącz do grupy roboczej blogerów na facebooku, gdzie odnajdziesz wszystkie niezbędne informacje oraz banery. Możesz stworzyć własny post z recenzją książeczki oraz krótką wzmianką na temat kampanii. 


Jeśli tak, jak ja jesteś molem książkowym, zapraszam do dołączenia do mojego Klubu Książki na facebooku PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ.

Zobacz także

0 komentarze