O BLOGU

SAVE THE MAGIC MOMENTS to blog parentingowo - lifetylowy. Ciepły, kobiecy, szczery, oparty na hedonistycznym podejściu do życia, wynoszący na piedestał rodzinę, szczęście, wartości, celebrowanie życia i poszukiwanie szczęścia oraz magii w życiu codziennym.

To miejsce, w którym poczujesz się jak w domu, przed kominkiem, w ciepłej parze skarpet, z kawałkiem świeżego ciasta, ulubioną herbatą w ręku i najlepszą przyjaciółką u boku. Miejsce, gdzie nauczysz się życia w rytmie SLOW.
Na blogu znajdziesz 7 kategorii. Każda stanowi ważną część mojego życia:

MAGIC MOMENTS - to kwintesencja bloga - magia życia. Chwile, które sprawiły, że jestem tym, kim jestem. Chwile, które kształtują moje życie i stanowią moją rzeczywistość. Znajdziesz tu wiele inspirujących historii, wspomnień oraz pomysłów na to, jak odnaleźć magię we własnym życiu. Zdziwisz się, ilu rzeczy po prostu nie dostrzegasz, a masz je pod nosem.

MY&MY BABY - to niezaprzeczalnie najważniejsza kategoria i serce bloga. Dziecko i Rodzina to dla mnie nadrzędna wartość. Ponieważ na ten temat zawsze mam sporo do powiedzenia. Odnajdziesz tu 3 mocno rozbudowane podkategorie: 
 • CIĄŻA - miesiąc po miesiącu, o samopoczuciu, dziwnych nastrojach, emocjonalnym rollercoasterze. Znajdziesz tu inspiracje na wyprawienie baby shower, informacje dotyczące diety ciężarnej kobiety, użyteczną listę wyprawkową oraz inne cenne porady,
 • DZIECKO - od a do z - miesiąc po miesiącu, rozwój, kroki milowe, karmienie piersią, problemy i porady. Mnóstwo śmiechu, a czasem i płaczu,
 • STREFA RODZICA - porady dla młodych rodziców, wszytko o połogu, świadomym rodzicielstwie, karmieniu piersią oraz rodzicielstwie bliskości.
A BIT OF CULTURE - W życiu każdego z nas potrzebna jest kultura:
 •  KINO,
 •  KSIĄŻKA - mocno rozwinięta część bloga. Znajdziesz tu nie tylko recenzje książek, ale również wywiady z autorami. Dwa razy do roku prowadzę również wielką międzyblogową wymianę książkową PRZECZYTAJ i PODAJ DALEJ, kampanię społeczną promującą czytelnictwo #CZYTAJZNAMI. Założyłam również własny KLUB KSIĄŻKI (jako grupa facebookowa), na którym omawiamy lektury miesiąca, prowadzimy kampanie społeczne, własne booktury, inspirujemy się i wzajemnie motywujemy,
 • KULTURALNY MISZMASZ - czyli o innych przejawach kultury w moim życiu.
FASHION & BEAUTY - Matka też kobieta, oto więc moja strefa kobiecości. 
 • MODA - zakupowy minimalizm i slow fashion,
 • URODA - recenzje kosmetyków, głównie dermo oraz organicznych,
 • OSOBOWOŚĆ - kobiecym okiem o życiu - głównie są to WYWIADY z inspirującymi kobietami.
MY KITCHEN - Nie byłabym sobą, gdybym pominęła ten aspekt mojego życia. Moja kuchnia to zdrowy, domowy slow food, ale przede wszystkim wypieki. Stawiam na zdrową żywność, czytam etykiety i nie daję się zwariować.
 • DLA ŁASUCHA - ciasta, ciasteczka, wyśmienite torty i inne słodkości,
 • DLA GŁODNEGO - zdrowe, zbalansowane propozycje śniadań, obiadów i przekąsek,
 • DLA SPRAGNIONEGO - przepisy na przepyszne koktajle.
TRAVELING - Podróże od dawna stanowią ważną część mojego życia, dlatego chętnie dzielę się z Wami moimi odkryciami. Znajdziecie tu miejsca godne polecania, informacje jak oszczędzić w podróży oraz porady dotyczące podróżowania z dzieckiem, opisy miejsc przyjaznym dzieciom.

WE LIKE IT - w dzisiejszym świecie jest wszystko, ale znaleźć to, co naprawdę potrzebne i wartościowe jest bardzo ciężko. Wierzę w zakupowy MINIMALIZM dlatego znajdziecie tu dwie podkategorie, o które dbam szczególnie. Recenzje pojawiają się niezwykle rzadko, bo do firmy i produktu muszę mieć całkowite zaufanie. A produkt testuję ja albo moje dziecko i sprawdza się u nas w 100%.
 •  POLECAMY - użyteczne gadżety dla mamy i dziecka,
 • NA PREZENT - pomysły na kreatywne prezenty na każdą okazję.

Serdecznie zapraszam do mojego magicznego świata!